Miły gest ze strony widzów kina „Trójka”. A samo kino rusza 6 czerwca!

Kina w Polsce zamknięto w połowie marca. Gdy sytuacja przedłużała się, kino „Trójka” zaapelowało do widzów o wsparcie i kupno voucherów na przyszłe seanse. Sprawdziliśmy, jak wyglądał odzew wrześnian.

kultura 18:57 27-05-20200 0
– Odzew był natychmiastowy. Zaraz po ogłoszeniu akcji sprzedaliśmy ok. 100 voucherów i potem w ciągu miesiąca następnych 200 – opowiada Michał Wesołowski, współwłaściciel kina „Trójka”. – To był bardzo miły gest ze strony naszych widzów i jednocześnie konkretne wsparcie finansowe w momencie, kiedy nie mieliśmy żadnego dochodu. Ogłaszając akcję, mieliśmy obawy, czy nie będziemy skrytykowani za to, że o coś prosimy, więc kiedy od ręki sprzedał się prawie cały seans, byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Taka sytuacja dodaje skrzydeł.

Vouchery cały czas są dostępne tutaj.

Część premier filmowych, np. „Sali samobójców. Hejter” w reżyserii Jana Komasy, przeniosła się do internetu, a prace na planach filmowych wstrzymano.

– Bardzo żałujemy filmu „Hejter” – przyznaje Michał Wesołowski. – Liczyliśmy na ten tytuł, zapowiadał się mądry, wartościowy, ale też kasowy film, a takie połączenie nie zdarza się często. Niestety, mieliśmy go zagrać w piątek, a w czwartek została zawieszona działalność kin. Szkoda... jednak film mamy dostępny, więc jak tylko kino ruszy, pewnie go zagramy. O premiery filmowe po wznowieniu działalności się nie martwimy, bo praktycznie większość zapowiadanych filmów zmieniła datę wprowadzenia na ekrany. Pierwszym filmem, którego premiera zostałą przesunięta na bliżej nieokreślony termin był nowy Bond o tytule nomen omen "Nie czas umierać", więc na pewno będzie co oglądać w kinie. Mnóstwo tytułów czeka.

Jak pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła na sytuację kina i jego pracowników?

– Od 12 marca znaleźliśmy się w zaskakująco trudnej sytuacji, zostaliśmy pozbawieni jakiegokolwiek przychodu, straciliśmy płynność finansową. Wprowadziliśmy maksymalne oszczędności. Plusem w tej sytuacji jest to, że obiekt jest nasz, więc czynsz i utrzymanie nie generują kosztów. Największą, bo szybką pomoc, otrzymaliśmy z naszego banku spółdzielczego w postaci kredytu, to pozwoliło nam funkcjonować w minimalnym zakresie... i czekać na lepsze czasy – wyjaśnia Michał Wesołowski. – Właśnie ogłoszono informację: 6 czerwca wracamy!

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

18:57 27-05-2020