Miłosław stoi w śniegu, a pługów nie widać. - To skandal - grzmią mieszkańcy

Za nami pierwsze uderzenie zimy w tym roku. W Miłosławiu pierwsze starcie z białym puchem drogowcy przegrali.

samorząd 11:58 16-01-20180 8

Świadczą o tym liczne telefony od Czytelników, które otrzymujemy na tzw. gorący telefon alarmowy „Wiadomości Wrzesińskich”.

– Drogi gminne na terenie Miłosławia są całe w śniegu. Nie pojawił się na nich ani jeden pług, ani piaskarka. Tymczasem śnieg nie pada już od ponad godziny. To jeden wielki skandal co się dzieje. Proszę zwrócić uwagę jak wygląda ul. Łąkowa w Miłosławiu. Jest tam przedszkole, a więc wydawałoby się, że droga powinna być bezpieczna. Urzędnicy, drogowcy mają to w nosie – mówił jeden z Czytelników, który na potwierdzenie swoich słów przesłali nam kilka zdjęć.

Z tą opinią zgadza się zresztą wiceprzewodniczący rady Romuald Barszcz, który interweniował przed godziną 12.00 w urzędzie gminy.

- Mamy południe, a na drogach gminnych nic do tej pory nie zrobiono. Pani Urszula Kosmecka powiedziała mi, że dopiero niedawno podjęto decyzję, że pługi i piaskarki mają wyjechać na drogi. Brak mi słów aby to skomentować. Opady śniegu były zapowiadane od wczoraj. Można się było przygotować. Nie można oszczędzać na odśnieżaniu dróg. Bezpieczeństwo mieszkańców, kierowców powinno być najważniejsze. Reakcja urzędu jest spóźniona o dwie, trzy godziny – zauważa R. Barszcz.

A jak wyglądają drogi w waszych miejscowościach? Przesyłajcie zdjęcia na adres l.rozanski@wrzesnia.info.pl. W treści prosimy wpisać nazwę miejscowości lub ulicy.

Ulica Kręta w Miłosławiu
Ulica Dworcowa w Miłosławiu (jest to droga powiatowa)
Ulica Łąkowa w Miłosławiu
Ulica Różowa w Miłosławiu

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

11:58 16-01-20180 8