Milion piechotą nie chodzi – na co wyda go gmina Kołaczkowo?

Gmina Kołaczkowo otrzymała 1 mln 95 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Samorządowych. Dzisiaj (7 lipca) wójt Teresa Waszak (PSL) jedzie w tej sprawie na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim (PiS) w Środzie Wielkopolskiej.

samorząd 16:30 07-07-20200 7

FIS jest fragmentem tarczy antykryzysowej. Ma zrekompensować samorządom spadające wpływy z podatku CIT i PIT. Pieniądze przyznawane były za pomocą algorytmu gdzie wagą są wydatki inwestycyjne i poziom zamożności samorządu. Kołaczkowo ma dobre wskaźniki, dlatego dofinansowanie otrzymała najwyższe – zaraz po Wrześni.

– No jeszcze nie dostaliśmy. Jesteśmy na liście samorządów, które ma otrzymać dofinansowanie na kwotę 1 mln 95 tys. zł. Jaka to będzie ostatecznie kwota okaże się wtedy, gdy będą podpisane decyzje i środki na koncie. Jak i gdzie zainwestujemy te środki zdecydują o tym radni. Po wyborach odbędzie się wspólna komisja, a potem sesja i chcemy te środki rozlokować. Mamy wiele pomysłów i projektów, które są przygotowane m.in.: termomodernizacja szkoły w Bieganowie i budowa hali w Sokolnikach, ale również mamy drogi – to wszystko przedstawię radnym – powiedziała wójt Teresa Waszak (PSL).

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:30 07-07-2020