Gmina chce kupić teren Mikonu! Będzie drugie centrum Miłosławia?

Burmistrz Hubert Gruszczyński rozpoczął starania o przejęcie niechlubnej „wizytówki” Miłosławia, a dokładnie terenów po dawnym zakładzie odzieżowym Mikon.

samorząd 13:40 31-01-20190 12

Przypomnijmy, że włodarz w kampanii wyborczej ogłosił, że na terenach Mikonu chce zbudować Nowe Centrum Miłosławia.

– Chciałbym zająć się straszącym terenem w centrum Miłosławia. Nie ma sensu wspominać, co tam się dzieje, bo o tym chyba wie każdy. Podejmę starania, by przy wsparciu samorządu, strategiczny inwestor zbudował w okolicy przyległej do ulicy Sienkiewicza Nowe Centrum Miłosławia. Widzę tam miejsce na budynki wielorodzinne, w których mogłyby się też znaleźć lokale usługowe i siłownia. Można również stworzyć tam tereny rekreacyjne. Przede wszystkim trzeba jednak doprowadzić do tego, aby grunt na którym stoi dawny zakład odzieżowy, przejął Skarb Państwa – mówił na łamach „Wiadomości Wrzesińskich”.

Tereny Mikonu z lotu ptaka

31 stycznia zrobił ku temu pierwszy krok. Poinformowano o nim na fejsbukowym koncie Gminy Miłosław.

Spotkanie z likwidatorem Mikonu w kancelarii prawnej mecenasa Szymona Muszyńskiego. Sprawa ważna dla miasta i mieszkańców dotyczącą przejęcia terenu po byłym zakładzie przez gminę Miłosław. Burmistrz Hubert Gruszczyński zrobił dziś pierwszy krok – czytamy w lakonicznym komunikacie.

O podanie więcej szczegółów poprosiliśmy burmistrza Miłosławia.

– Złożyłem likwidatorowi propozycję kupna terenów przy ulicy Sienkiewicza. Propozycja została bardzo dobrze przyjęta i są duże szanse na to, że plany Razem dla Gminy Miłosław zostaną wcielone w życie. Póki co więcej informacji nie mogę udzielić – czytamy w przesłanym do naszej redakcji mejlu.

Ankieta

Wierzysz, że na terenie Mikonu powstanie Nowe Centrum Miłosławia?

Zdjęcie główne: fot. UG Miłosław

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

13:40 31-01-2019