Mikołaj wszedł przez okno i wręczył prezenty chorym dzieciom

Zgodnie z tradycją Święty Mikołaj odwiedził wrzesiński szpital i rozdał prezenty najmłodszym pacjentom.

aktualności 11:04 06-12-20180 2

Mikołaj zaparkował swoje sanie nad szpitalem. Do budynku pomogli mu się dostać strażacy, którzy specjalnie dla niego rozciągnęli nową 41-metrową drabinę. Święty wszedł przez okno i od razu przystąpił do rozdawania paczek.

Prezenty dla najmłodszych przygotowali w tym roku: starostwo powiatowe, strażacy oraz studentki pielęgniarstwa z PWSZ w Gnieźnie odbywające praktyki we wrzesińskim szpitalu. Paczki Mikołajowi pomagały rozdawać elfy i aniołki. Wspierał go także Pyrek czyli maskotka policji.

Starosta Dionizy Jaśniewicz zapowiedział, że w przyszłym roku mikołajki prawdopodobnie będą obchodzone już na nowym oddziale.

- Sprawa modernizacji oddziały dziecięcego jest już przesądzona. W nowej przestrzeni będą o wiele lepsze warunki pobytowe zarówno dla dzieci, jak i rodziców - stwierdzał starosta.

- Nowy oddział pediatryczny jest naszym marzeniem od wielu lat. Mamy nadzieję, że w końcu się ono spełni. Najbardziej zależy nam na poprawie warunków sanitarnych. Chcielibyśmy, żeby przy każdej sali była toaleta i prysznic - mówiła Iwona Silczak, ordynator oddziału dziecięcego wrzesińskiego szpitala. 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

11:04 06-12-2018