Mikołaj potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Rodzice chłopca proszą o wsparcie

Mikołaj w kwietniu skończy dwa lata. Chłopiec nie siedzi, nie raczkuje, dopiero od niedawna podejmuje próby pełzania. Żeby mógł się rozwijać potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Problemem jest jej koszt.

Pomagamy 15:28 11-01-20210 0

– Potrzebujemy funduszy na turnus rehabilitacyjny i dalszą rehabilitację synka, która pomoże mu lepiej się rozwijać. Niestety, aktualnie tylko mąż może pracować. Zrezygnował ze wszystkiego, aby zapewnić naszemu synkowi wszystko co jest potrzebne dla lepszego rozwoju. Mikołaj - póki co - wymaga całodobowej opieki. Zajmuję się nim codziennie, od rana do wieczora, w nocy i w dzień. I gdyby się dało, poświęciłabym mu jeszcze więcej czasu! Dzięki Wam może nam być w tym wszystkim na pewno dużo łatwiej. Do tej pory tak trudno było nam prosić o pomoc, sami staraliśmy się radzić sobie z wszystkimi przeciwnościami losu. Dziś prosimy o pomoc dla naszego ukochanego dziecka i wymarzonego synka – mówi Maria Frąszczak, mama Mikołajka.

Zbiórkę dla małego mieszkańca Wrześni można wesprzeć: TUTAJ.

Mikołaj mimo problemów ze zdrowiem jest pociechą rodziców

Mikołaj przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Jego życie już od początku było zagrożone. Miał zaburzenia oddychania, wrodzone zapalenie płuc i małopłytkowość.

– Cały pobyt w szpitalu był dla nas koszmarem. Badanie za badaniem, diagnoza za diagnozą, kroplówki, leki, koszmar trudny do przeżycia dla każdego rodzica – wspomina pani Maria.

Chłopiec od urodzenia był niespokojny, dużo płakał i mało spał. Gdy skończył 3 miesiące zdiagnozowano u niego  wzmożone napięcie mięśniowe. W czerwcu 2020 rezonans magnetyczny głowy wykazał hipoplazję ciała modzelowatego odpowiadającego za przekazywanie informacji między półkulami mózgu oraz torbiel pajęczynówki. U Mikołaja stwierdzono też encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną. W tej chwili rozwój chłopca jest oceniany na 6-7 miesięcy.

Mały wrześnianin jest pod opieką specjalistów. Wymaga kosztownej i intensywnej rehabilitacji.

Miesięczny koszt jego rehabilitacji, niestety, przewyższa możliwości rodziców.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas. Mieszkańcy powiatu wrzesińskiego, którzy prowadzą zbiórki charytatywne i chcieliby promować je na naszych łamach mogą kontaktować się pod adresem redakcja@wrzesnia.info.pl lub przez naszą facebookową skrzynkę.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

15:28 11-01-2021