Mieszkaniec Gutowa Małego potrzebuje wsparcia w zakupie drogiego leku

17-letni Łukasz Małek z Gutowa Małego zmaga się z poważnymi powikłaniami po dwóch przeszczepach szpiku. Szansą dla niego jest lek, którego miesięczna dawka kosztuje 10 tys. zł.

Pomagamy 11:25 15-10-20190 3

Choroba Łukasza zaczęła się 6 lat temu. Na początku jedynym objawem było zmęczenie i osłabienie po szkole. Okazało się, że chłopiec ma powiększony węzeł chłonny.

Łukasz trafił do szpitala, gdzie przeszedł serię badań. W końcu skierowano go na onkologię dziecięcą w Poznaniu. Tam postawiono diagnozę: chłoniak limfoblastyczny.

Rozpoczęła się chemioterapia. Później był przeszczep rodzinny szpiku od brata. Leczenie nie do końca przebiegało jednak pomyślnie.

Łukasz przeszedł w sumie dwa przeszczepy. Walka z chorobą kosztowała go wiele sił i pozostawiła wiele blizn w jego ciele.

Ucierpiały wątroba, nerki i serce, ale najbardziej widoczne są ślady na skórze.

– Skóra po leczeniu była twarda, brązowa, swędząca i świecąca. Lekarze próbowali wielu sposobów włącznie ze sterydami, ale na niewiele się one zdały. Obecnie Łukasz poddawany jest fotoferezie pozaustrojowej, która daje nadzieję na poprawę, ale na tym terapia nie może się skończyć. Konieczna jest dodatkowa kuracja lekiem Jakavi, który nie jest refundowany – mówi mama Łukasza.

Miesięczna dawka leku kosztuje ponad 10 tysięcy złotych. Obecnie Łukasz jest w trakcie kilkumiesięcznej kuracji. Każdy miesiąc kończy się niepokojem? Czy wystarczy pieniędzy na kolejną dawkę?

Dlatego rodzina Łukasza zdecydowała się poprosić o wsparcie.

Pomóc można wpłacając środki: TUTAJ.

– Łukasz, mimo ogromu bólu i cierpienia wciąż się nie poddaje. Syn cierpliwie czeka i mocno liczy na wsparcie wielu osób znanych mu i tych, których nigdy nie spotka osobiście. Wdzięczność jednak dla wszystkich będzie przeogromna. Jestem o tym przekonana! – mówi mama chorego chłopaka.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

11:25 15-10-2019