Mieszkańcy Wrześni biją na alarm. Kryty basen do zamknięcia?

Coraz więcej osób twierdzi, że kryty basen we Wrześni jest w opłakanym stanie i powinien być zamknięty. Mieszkańcy wskazują szereg nieprawidłowości i wzywają osoby odpowiedzialne do podjęcia pilnych działań.

społeczeństwo 16:05 28-02-201912 24

Stan wrzesińskiej pływalni Aqua Life przy ul. Kościuszki wzbudza kontrowersje od wielu miesięcy. Na panujące tam warunki narzeka coraz więcej osób, o czym informowaliśmy we wcześniejszych publikacjach. Nie chcą z niego korzystać już nie tylko dzieci uczące się pływać w ramach wuefu, ale także dorośli.

– Stan całego kompleksu jest opłakany. Bałagan, brud, odpadające płytki, zepsute szafki… Ratownicy w rozmowie w cztery oczy mówią, że za żadne skarby nie weszliby do tej wody. Panie z obsługi zwracają uwagę, aby nosić klapki, bo można szybko złapać kurzajkę lub grzybicę. Przy takim stanie basenu wysyłanie dzieci wydaje się celowym narażaniem ich zdrowia. Ten obiekt nie może tak dłużej funkcjonować! – stwierdza kategorycznie Piotr Kopaczewski, ojciec dwójki dzieci, były prezes Victorii Września.

Co na to wszystko wrzesiński sanepid? Jak do sprawy odniósł się wiceburmistrz Artur Mokracki? Co miał do powiedzenia Michał Wiktor, dzierżawca pływalni? O tym wszystkim będzie można przeczytać już w jutrzejszym wydaniu „WW”.

Dorota Tomaszewska

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:05 28-02-2019