Mieszkańcy Pyzdr muszą dłużej poczekać na szybki internet

Długo oczekiwany dostęp do szybkiego internetu stał się faktem. Rozpoczęte w 2018 r. prace przy budowie sieci światłowodowej na terenie gminy Pyzdry dobiegają końca.

aktualności 19:39 26-05-20201 2

Zakończono wszystkie inwestycje realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Obecnie trwa tylko uruchomienie usług, które odbywa się to sukcesywnie, a mieszkańcy informowani są przez nas na bieżąco, że mogą już z nich korzystać. Do tej pory wybudowano 1100 przyłączy.Wstrzymane zostały prowadzone prace w samych Pyzdrach, które nie obejmują projektu POPC - są finansowane ze środków firmy Inea. Docelowo mają objąć zasięgiem ponad 900 gospodarstw domowych. 

- Informujemy, że w gminie Pyzdry, poza miastem, działania związane z budową sieci światłowodowej zostały już zakończone, natomiast w samym mieście prace obecnie nie są realizowane. Zakończenie projektu w tej lokalizacji planowane jest na ostatni kwartał 2020 r. - mówi Zuzanna Skrzypek z biura prasowego Inei.

Technologia światłowodowa gwarantuje wysoką jakość usług, niezależnie od warunków atmosferycznych. Jest to obecnie najnowocześniejsza i najwydajniejszy sposób dostarczania szybkiego internetu, najwyższej jakości telewizji oraz nieograniczonego przesyłu danych. Osoby które chciałyby skorzystać z oferty firmy Inea na podłączenie do światłowodu mogą umówić się bezpośrednio z przedstawicielami handlowymi obsługującymi obszar gminy Pyzdry dzwoniąc pod nr tel. 514 346 536 lub 514 346 589.

Ankieta

Czy warto podłączyć dom do szybkiego internetu Inei?

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z działania internetu Inea?

Warto dodać, że teraz podłączenie do sieci jest bezpłatne. Jedyny warunek to podpisanie 2-letniej umowy z operatorem.  W przyszłości w niektórych przypadkach nie będzie można zrobić tego wcale lub samo podłączenie będzie płatne i bardzo kosztowne.Wkrótce w Wielkopolsce rozpisany został kolejny konkurs w ramach POPC. Jeśli Inea zostanie jego beneficjentem, to nowe inwestycje będą prowadzone w tych miejscach gminy, które dotychczas nie były objęte programem internetu światłowodowego.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:39 26-05-2020