Mieszkańcy gminy Pyzdry mogą się jeszcze podłączyć do sieci światłowodowej

Na wiosnę ruszą dalsze prace związane z budową sieci światłowodowej w gminie Pyzdry. Mieszkańcy, którzy do dziś nie zdecydowali się na podłączenie muszą się spieszyć z decyzją.

aktualności 18:47 06-02-20193 20

W Pyzdrach na ukończeniu jest już pierwszy etap budowy, obejmujący zachodnią część miasta.

W tym roku planowane jest objęcie siecią światłowodową pozostałej części. Mieszkańców odwiedzają przedstawiciele handlowi firmy INEA z propozycją wykonania przyłącza do sieci światłowodowej. Z uwagi na ujęcie inwestycji w większym projekcie, decydując się na podpisanie porozumienia gwarantującego wykonanie przyłącza od razu, nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów aktywacji ponad opłatę abonamentową po uruchomieniu usługi (aktywowanej najpóźniej do 9 miesięcy po podpisaniu porozumienia). W przypadku podłączenia się do sieci światłowodowej w dalszym terminie, czyli po zakończeniu trwającej inwestycji, zainteresowani poniosą dodatkowe koszty, nawet nie będzie możliwości podłączenia.

INEA dotrzymuje słowa i terminowo wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Nawet więcej, gdyż budowa światłowodów w samych Pyzdrach pierwotnie zaplanowana w trzech etapach, ostatecznie decyzją firmy zostanie przeprowadzona w dwóch etapach i najpewniej zakończy się w tym roku. Dlatego namawiam mieszkańców, których już odwiedzili bądź za chwile odwiedzą przedstawiciele handlowi do skorzystania z dawna wyczekiwanej możliwości przyłączenia światłowodu. Nie ukrywam, że po całkowitym zakończeniu prac, w miejscowościach uzbrojonych w światłowód będziemy dążyli do jak najszybszej likwidacji napowietrznych linii telefonicznych, które fatalnie oddziałują na krajobraz i estetykę gminy- mówi burmistrz Przemysław Dębski

Do dziś do sieci włączone zostały miejscowości: Lisewo, Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Dłusk, Rataje, Pietrzyków, Pietrzyków Kolonia, Tarnowa. W tym roku prace obejmą miejscowości: Pietrzyków Kolonię, Ksawerów, Wrąbczynek, Rudę Komorską, Zamość i Kruszyny.

Jednocześnie zgłoszone przez mieszkańców dodatkowe adresy są przekazane firmie INEA do analizy. Ze względu na wysokie koszty przyłącza zdarzają się sytuacje, że mimo zainteresowania pojedyncze domostwa nie są podłączane do sieci.

Ankieta

Jaki internet najlepiej wybrać?

Ankieta

Czy warto skorzystać z oferty INEI?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:47 06-02-2019