Mieszkańcy bez wody, radnej puściły nerwy: „Tak wkur...a jeszcze w życiu nie byłam!”

Za oknem upał, a mieszkańcy południowej części gminy Miłosław od kilku dni są bez wody w kranach. – Tak wkur...a jak dzisiaj to jeszcze w życiu chyba nie byłam! – grzmiała radna, a zarazem sołtys Orzechowa Małgorzata Bzowa.

samorząd 19:04 28-05-20180 19

Niecodzienne słowa zostały wypowiedziane podczas komisji przedsesyjnej 28 maja. Radna Małgorzata Bzowa poinformowała nie niej przybyłych, że od soboty mieszkańcy blisko dwu i pół tysięcznego Orzechowa nie mają wody w kranach. Nie mają zatem możliwości zrobić sobie herbaty, a przede wszystkim nie mają jak się umyć.

– Co roku wiemy, że są problemy z wodą, ile razy można o tym mówić? Czy my mieszkamy na końcu świata? – pytała M. Bzowa, która była poirytowana również tym, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Miłosławiu nie poinformował mieszkańców wsi, co jest powodem „suchych kranów” i jak długo będzie trwała taka sytuacja. – To jest skandal! Od trzech dni jestem rzecznikiem zakładu, odbieram od poirytowanych mieszkańców telefony, jestem u kresu irytacji – mówiła.

Radna przypomniała, że w budżecie gminy jest zapisane blisko 400 tys. zł na wykonanie odwiertu nowej studni głębinowej, która rozwiązałaby wieloletnie problemy z wodą w kranach.

– Kiedy będzie normalnie? Nie żyjemy w Afryce! Dopiero mamy końcówkę maja, a już są problemy. Może trzeba napisać do starosty wrzesińskiego prośbę o szybsze otwarcie basenu Relaks? – mówiła pół żartem, pół serio M. Bzowa. – Przepraszam, że się zirytowałem ale proszę mi wierzyć, że tak wkur...a jak dzisiaj to jeszcze w życiu chyba nie byłam, a jestem uosobieniem spokoju – stwierdziła.

Wiceburmistrz Błażej Pera poinformował ją, że powodem braku wody w kranach jest awaria jednej studni głębinowej w Czeszewie. Okazało się również, że problemy z wodą są w innych okolicznych miejscowościach. Burmistrz Zbigniew Skikiewicz powiedział nam, że sytuacja powinna wkrótce ulec poprawie. Zastrzegł, że jeśli tak się nie stanie, to jutro wyśle do Orzechowa strażaków, by dostarczyli mieszkańcom wodę.  

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

19:04 28-05-20180 19