Miejska wyprawa szlakiem naszej historii

Stu uczniów i nauczycieli Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 wzięło udział w grze miejskiej zorganizowanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości. 

oświata 20:26 16-11-20180 0

Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum ruszyli na miejski szlak 16 listopada. 

W pierwszej części rozgrywki musieli zaliczyć zadania w pięciu punktach rozlokowanych w rejonie Słowackiego – Chrobrego – Kościuszki. Trzeba było wykazać się wszechstronnością. Przy aptece „na blaszakach” uczniowie na fantomach wykonywali sztuczne oddychanie, obok zakładu szewskiego sznurowali wojskowe buty, w cukierni Kuczora rozwiązywali test historyczny, w Kinie Trójka kolorowali flagi, a w WOK-u śpiewali piosenki patriotyczne. 

Po rozgrzewającym i rozweselającym wstępie uczestnicy udali się do parku Dzieci Wrzesińskich. Tam otrzymali instrukcję wrzesińskiego questu stworzonego trzy lata temu przez nauczycieli SSP nr 6 . 

Poruszając się po mieście według wskazówek zawartych w queście uczniowie rozwiązywali zagadki związane z lokalną historią. Na końcu czekał ukryty skarb. 

Gra jest częścią projektu „Jestem Polakiem, znam swoją historię”, który szkoła realizuje dzięki grantowi od Narodowego Banku Polskiego. 

Celem jest przybliżenie młodzieży historii lokalnej dwudziestolecie międzywojennego. 

W ramach projektu szkoła planuje także otworzyć historyczny escape room oraz zorganizować konkurs wzorowany na programie telewizyjnym „Wieki test”.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

20:26 16-11-2018