Miasto kobiet

Spacer ulicami Wrześni nie zostawia złudzeń, bo tak zupełnie „na oko” co czwarta osoba na chodniku to facet, reszta to my.

Moim zdaniem 12:00 08-03-20190 11

Lokale są na przestrzał – z zewnątrz, bez żadnego wysiłku, przez zupełnie odsłonięte okno można zlustrować gości. I kto w większości? Znowu my! W kościele, czy to na pasterce, czy na rezurekcji, nasi ojcowie, bracia, synowie i partnerzy są bez szans. Niby takie zarobione jesteśmy, a tu czas znajdzie się na wszystko.

Niepoprawni mizogini twierdzą, że to skutek nieprzerwanego używania dwóch półkul mózgowych – jedna nie daje wytchnienia drugiej. Niech lepiej śmieją się z siebie, bo coraz częściej chcą upodobnić się do nas, choć twierdzą, że to my ich zniewalamy. Troskliwe mamusie z dużym niekiedy zapałem ondulują włosy swoim jedynakom. Na ich wyraźną prośbę.

Gdy nieszczęśnikowi zaczyna sypać się wąs, wydawany bywa na pastwę kosmetyczek, by te szybką depilacją przywróciły naturalny dla faceta stan skóry. Sam tego chce. Już wkrótce zostanie ubrany w kusą marynareczkę i damski w kroju płaszczyk. Zawsze tego pragnął, tylko o tym nie wiedział. Bo i tak „tomorrow belongs to me”. A pojutrze...?

Mirosław Jadryszak

nauczyciel, pasjonat fotografii i filmu

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:00 08-03-2019