„Miasto dla ludzi” – nowy dział w „Wiadomościach Wrzesińskich” – co o nim myślisz?

„Miasto dla ludzi” to zbiór zagadnień, problemów, koncepcji, idei na temat tego, co zrobić, aby w miastach żyło nam się jak najlepiej, żebyśmy byli w nich szczęśliwi. W miastach żyje ponad połowa ludzkości, a w Polsce ponad 60 procent.

reportaż 11:34 08-09-20194 44

„WW” zawsze były „prozdrowotne” i „proekologiczne”, pisaliśmy i piszemy o tych sprawach od początku naszego istnienia, czyli od prawie 30 lat. Dwa tygodnie temu na łamach wydania papierowego po raz pierwszy pojawiła się strona „Miasto dla ludzi”, na której będą pojawiały się artykuły propagujące tytułową ideę. Poniżej znajdziecie Państwo pdf-y dwóch pierwszych odcinków oraz ankiety. Prosimy także o wyrażenie opinii, zgłaszanie spraw, którymi powinniśmy się zająć.

Dobre urządzenie miasta dotyczy nas wszystkich, dlatego bardzo liczymy na Państwa współudział w tworzeniu tej strony. W przyszłości przyjrzymy się także innym miejscowościom naszego powiatu. Września nie jest miejscem, gdzie żyje się szczególnie źle, ale parę kwestii wymaga szybkiej poprawy – powietrze w sezonie grzewczym, ograniczenie hałasu z autostrady w południowej części miasta, korki na ulicach tranzytowych i inne.

Ankieta

Czy interesuje Cię tematyka „Miasta dla ludzi”?

Ankieta

Czy Twoim zdaniem Września jest „Miastem dla ludzi”?

Ankieta

Drogi i ścieżki dla rowerów powinny być zbudowane z:

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

11:34 08-09-2019