Medale zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate na koniec sezonu

Zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate z powodzeniem wystartowali w jednym z ostatnich w tym roku turniejów karate. Wrześnianie przywieźli z Inowrocławia siedem krążków różnego koloru.

sporty walki 15:30 23-11-20200 0

Ogólnopolski Turniej Karate Olimpijskiego WKF Solno Cup Inowrocław 2020 w karate olimpijskim WKF przeprowadzono w minioną sobotę. W zawodach udział wzięło 250 licencjonowanych zawodników z 25 klubów karate. Rywalizowano równocześnie na trzech tatami. Wrzesiński Klub Karate reprezentowany był przez dziewięciu zawodników, którzy łącznie wywalczyli siedem medali. Pozwoliło to wrześnianom zająć 9. miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej.

W kata indywidualnym żółte pasy dziewczęta 7 lat i młodsze na najwyższym stopniu podium stanęła Maja Działak. Złoty medal w kata indywidualnym żółte pasy chłopców 11 lat wywalczył także Dominik Rusinek. Karol Kostrzewa zdobył natomiast złoty medal w kata indywidualnym juniorów i srebrny w kata indywidualnym juniorów młodszych. Na drugim stopniu podium w kata indywidualnym żółte pasy dziewczęta 10 lat stanęła Patrycja Błaszak.

Brązowe medale w konkurencji kumite indywidualne chłopców 14-15 lat zdobyli także Igor Piaskowski i Karol Kostrzewa. Z innych wrześnian Marika Rybak zajęła 5. miejsce w konkurencji kata, a startujący w konkurencji kumite Wiktoria Pigłowska, Nadia Piaskowska i Piotr Gała tym razem musieli zadowolić się dalszą lokatą.

- Cieszą wysokie miejsca zajmowane przez naszych zawodników w zawodach. Po raz kolejny okazało się, że szkolenie prowadzone w naszym klubie idzie w dobrym kierunku. Trochę szkoda, że w związku z sytuacją pandemiczną w kraju mogły to być już ostatnie zawody w tym roku – oceniał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

15:30 23-11-2020