Medale mistrzostw Wielkopolski wśród kadetek rozdane

Finał Wojewódzki w Siatkówce Plażowej Kadetek zdominowany został przez zawodniczki z Jankowa Przygodzkiego, Szamotuł i Poznania. Jedyna wrzesińska para startująca w zawodach uplasowała się na ósmym miejscu.

siatkówka 10:35 28-06-20200 0

Finał Wojewódzki w Siatkówce Plażowej Kadetek rozegrano w minioną sobotę na boiskach Wrzesińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do rywalizacji przystąpiło 20 par. Zawody zakończyły się sukcesem pary reprezentującej Barycz Janków Przygodzki. Duet Wiktoria Stryjak Kalina Pylińska pokonał w finale reprezentantki Fundacji Beach Volleyball Academy Poznań, parę Michalina RakowskaWiktoria Zajączkowska. O mistrzyniach Wielkopolski kadetek można powiedzieć, że tydzień wcześniej również na boiskach we Wrześni wywalczyły tytuł wicemistrzowski w kategorii juniorek. W parze z Poznania, która zdobyła srebrny medal występowała natomiast wrześnianka – Michalina Rakowska, która niedawno zmieniła barwy klubowe.

Brązowy medal mistrzostw przypadł w udziale reprezentantkom Szamotulanina Szamotuły, parze Patrycja SzewczykDominika Rataj, która w walce o 3. miejsce pokonała duet Gabriela KlimekJulia Grudzińska (SKF KS Poznań).

W turnieju wystartowała jedna para reprezentująca LUKS Orkan Września. Po przegraniu pierwszego meczu duet Emily ĆwiokOlga Nowaczyk znalazł się po prawej stronie turniejowej drabinki. Tam rywalizację wrześnianki zakończyły po wygraniu trzech kolejnych meczów i porażce w walce o półfinał, kwalifikując się ostatecznie na 8. miejscu w turnieju.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

10:35 28-06-2020