Medale i wyróżnienia na św. Floriana w Borzykowie

Dzisiaj (4 maja) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji w Kołaczkowie i Borzykowie odbył się Gminny Dzień Strażaka.

społeczeństwo 19:32 04-05-20192 0

W świętowaniu uczestniczyły jednostki OSP z terenu gminy Kołaczkowo. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele w Kołaczkowie. Nabożeństwo celebrował ks. proboszcz Artur Janowicz. Ciąg dalszy święta odbył się w świetlicy wiejskiej w Borzykowie. Jak co roku w Dzień Strażaka przyznawane są medale i wyróżnienia za 2018. Tak było i tym razem.

Tytuł Jednostki OSP Roku przypadł OSP Kołaczkowo. Strażakiem Roku został Andrzej Szalaty (OSP Borzykowo), Działaczem Roku Michał Stefański (OSP Kołaczkowo). Natomiast Członkami MDP Roku zostali Karolina Kokocińska i Kacper Walkowiak.

Złote Medale za zasługi dla pożarnictwa trafiły do Henryka Waszaka (OSP Wszembórz) i Sebastiana Forlańskiego (OSP Borzykowo).

Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Marcin Pawlak (OSP Kołaczkowo)

Brązowe Medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Szymon Markiewicz (OSP Sokolniki) i Wioleta Dzienniak (OSP Wszemrbórz).

Odznaka Wzorowy Strażak trafiła do Damiana Dziczkańca (OSP Borzykowo)

Zarząd gminny OSP w Kołaczkowie przyznał odznaki młodzieży strażackiej. Złota Odznaka MDP: Oliwia Twarda i Martyna Rybacka, Srebrna Odznaka MDP: Ewelina Nowak i Kacper Paterski, Brązowa Odznaka MDP: Oliwia Surtel i Piotr Paterski.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

19:32 04-05-2019