Medal przywieziony z Berlina

Z jednym medalem z międzynarodowego turnieju karate w Berlinie wrócili zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate. Plany wrześnian nieco pokrzyżowały odniesione kontuzje.

sporty walki 21:16 23-09-20200 0

Międzynarodowe zawody BANZAI CUP BERLIN 2020 przeprowadzone zostały 12 września. Udział w turnieju wzięli karatecy z 13 krajów i 82 klubów. W sumie do rywalizacji przystąpiło 397 zawodników. Były to pierwsze zawody po ponad półrocznej przerwie. Wrzesiński Klub Karate reprezentowany był przez Klaudiusza Bandulika w konkurencji kumite U18 -68kg, Karol Kostrzewę w konkurencji kata U16 i kumite U16 -70kg oraz Igora Piaskowskiego w konkurencji kumite U16 -70kg.

Rewelacyjnie w konkurencji kata zaprezentował się Karol Kostrzewa, który w walce o wejście do finału przegrał o pół punktu z reprezentantem Niemiec. W repasażach nie miał już sobie równych i ostatecznie udział w zawodach zakończył na 3. miejscu. Niestety nabawił się kontuzji i nie mógł już wystąpić w kumite.

Tym razem w kumite zawodnicy WKK nie zdołali zdobyć medali. Klaudiusz Bandulik w bardzo silnie obsadzonej konkurencji musiał uznać już w pierwszej walce wyższość Holendra. Igor Piaskowski przegrał pierwszą walkę również z zawodnikiem z Holandii, ale przeszedł do repasaży. Tam w pierwszej walce przegrał 2:4 z zawodnikiem z Niemiec.

- Zawody były bardzo silnie obsadzone w większości konkurencji. Były to pierwsze starty po siedmiu miesiącach. Wracamy dumni z postawy zawodników i wyników. Mogliśmy też zobaczyć jak wyglądają zawody w reżimie sanitarnym. Dezynfekcja mat podczas turnieju i wiele obostrzeń. My czuliśmy się bezpieczni i wreszcie wracamy do normalności sportowej – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

21:16 23-09-2020