Mecz Warty do szybkiego zapomnienia

O pojedynku z Orłem Grzegorzew piłkarze Warty powinni jak najszybciej zapomnieć. Na tle przeciwnika, który przed meczem miał na koncie tylko jeden punkt pyzdrzanie zaprezentowali się bardzo słabo.

piłka nożna 20:24 30-08-20200 0

Do przerwy pyzdrzanie mieli tylko dwie okazje strzeleckie. Raz piłkę za daleko wypuścił sobie Igor Zieliński, a raz bramkarz Orła obronił futbolówkę po strzale Tomasza Majchrzaka z rzutu wolnego. Goście po krótkim rozegraniu rzutu rożnego w 27. min objęli prowadzenie. Kluczowe zdarzenia dla dalszego przebiegu meczu miały miejsce dwie minuty później. Gospodarzy w jednej akcji spotkała podwójna kara. Gracz Orła wykorzystał rzut karny przyznany po faulu Patryka Cierzniaka podwyższając na 2:0, a za dyskusję z arbitrem z boiska usunięty został Patryk Dowbusz.

Już na początku drugiej części gry mający liczebną przewagę w polu goście podwyższyli na 3:0. Kolejne gole piłkarze Orła zdobyli w 70. i 75. min. Honorowe trafienie dla pyzdrzan na 1:5 w 78. min zaliczył Bartłomiej Sodkiewicz wykorzystując podanie od Łukasza Mocha. Wynik meczu na 6:1 piłkarze z Grzegorzewa ustalili w 82. min.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Cierzniak – Łuczyk (65. Grabowski), T. Markiewicz, N. Moch, Garbaciak (78. Koperski) – Grzelewski (46. Giżewski), Dowbusz, Majchrzak (46. P. Markiewicz), Ł. Moch – Zieliński (80. Pera) – Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Orzeł Grzegorzew 1:6 (0:2)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:24 30-08-2020