Mecz na podsumowanie pięćdziesięciu lat gry w hokeja na lodzie

W minioną sobotę na lodowisku przy ulicy Gnieźnieńskiej we Wrześni doszło do historycznego meczu hokeja na lodzie. Pojedynek pomiędzy oldbojami Zjednoczonych Września, a Pomorzanina Toruń był podsumowaniem pięćdziesięciu lat przygody z hokejem niektórych byłych graczy Zjednoczonych.

inne dyscypliny 18:22 16-02-20190 0

Przed meczem dokonano kilka podsumowań. Wśród wyróżnionych zawodników Zjednoczonych Września znalazł się Kazimierz Mąkowski, Marek Orłowski, Wojciech Przybylski, Leszek Lipiński, Marian Niewiada i Zdzisław Michalski. Statuetką prezesa WTH - Eugeniusza Nawrockiego dla hokeisty Zjednoczonych pięćdziesięciolecia uhonorowano Kazimierza Mąkowskiego.

Mecz rozgrywany był zarówno w świetnej atmosferze na lodowisku jak i wspaniałej słonecznej pogodzie. Hokeiści obu drużyn umówili się na pojedynek składający się z dwóch półgodzinnych części, bez zatrzymywania czasu gry. Oprócz bramkarza na lodzie walczyło po czterech zawodników. Pierwsza część spotkania odbyła się pod dyktando hokeistów z Torunia w szeregach, których gościnnie występował Eugeniusz Nawrocki. Torunianie na przerwę schodzili prowadząc 6:1. Jedyne trafienie dla wrześnian zaliczył Zdzisław Michalski.

W drugiej odsłonie meczu wrześnianie mieli już więcej do powiedzenia wygrywając ją po dwóch golach Leszka Lipińskiego i jednym Krzysztofa Dutkiewicza, Marka Orłowskiego, Michalskiego i Wojciecha Przybylskiego 6:4. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną 10:7 hokeistów Pomorzanina Toruń. Po meczu przeprowadzono jeszcze konkurs rzutów karnych. To starcie zakończyło się remisem 3:3.

Oldboje Zjednoczonych Września wystąpili w składzie: Marcin Wachalski - Marek Orłowski, Leszek Lipiński, Marian Niewiada, Wojciech Przybylski, Tadeusz Bański, Zdzisław Michalski, Marek Chęciński, Andrzej Jędrzejewski, Marek Jędrzejewski, Krzysztof Dutkiewicz

Oldboje Pomorzanina Toruń wystąpili w składzie: Łukasz Dębicki – Eugeniusz Nawrocki (gościnnie), Dariusz Sadowski, Dariusz Banach, Marek Mrowiński, Tomasz Bartoszewski, Kazimierz Niedzielski, Marcin Gimiński, Andrzej Łubik

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:22 16-02-2019