Maturzyści po pierwszych egazminach. Zaczęło się od „Wesela”

8 czerwca ruszyły matury. We Wrześni pierwszy dzień egzaminów minął bardzo spokojnie. 

oświata 15:21 08-06-20201 0

Pomimo wielu obaw i niepokojów nauczyciele i ucznowie doskonale poradzili sobie z wyzwaniem.

– Młodzież zachowała się bardzo odpowiedzialnie. Wszyscy przyszli punktualnie, w maseczkach, z własnymi przyborami. Dzięki takiej postawie udało się sprawnie przeprowadzić egzamin – mówi Violetta Zdunowska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

Nie inaczej było w innych szkołach.

Po pierwszym egzaminie przy LO im. Sienkiewicza

Przypomnijmy, że epidemia koronawirusa opóźniła o miesiąc matury. Podczas egzaminów konieczne było przestrzeganie specjalnych zasad bezpieczeństwa. Uczniowie na salę wchodzili w maseczkach. Zdejmowali je dopiero po zajęciu miejsca. Obowiązkowa była dezynfekcja rąk oraz 1,5-metrowy odstęp między ławkami.

Maturzyści mówią, że nowe zasady nie były dla nich problemem. Trudniejsza była samodzielna nauka podczas dni bez tradycyjnych lekcji.

– Trzeba było bardziej się zmobilizować. Część materiału powtarzaliśmy sami w domu, a nie w szkole – mówili wrzesińscy licealiści tuż po zakończeniu egzaminu z języka polskiego.

Na pierwszym egzaminie maturzyści musieli m.in. zinterpretować fragment „Wesela” Wyspiańskiego. Czy było trudno? Opinie są podzielne. Niektórzy mówią, że tekst był wymagający, inni, że całkiem łatwy. Wszyscy zgodnie z nadzieją patrzą w przyszłość.

Jutro egzaminy z matematyki, a następnie z pozostałych przedmiotów.

W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. Uczniowie zdają tylko część pisemną. Matury potrwają do 29 czerwca.

Trzymamy kciuki za naszą młodzież!

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

15:21 08-06-2020