Materiały Budowlane Andrzejewski triumfatorem Turnieju Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września

Gracze Materiałów Budowlanych Andrzejewski okazali się zwycięzcami zamykającego w tym roku rywalizację Turnieju Futsalu o puchar Burmistrza MiG Września. Triumfatorzy w finale pokonali Bandę Świrów, zespół składający się z byłych i obecnych zawodników Victorii Września, któremu ulegli w fazie grupowej.

piłka nożna 09:16 31-12-20180 0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami turniej zgromadził na starcie 12 drużyn. Większość z nich tworzyli gracze z rodzimego podwórka. W rywalizacji wzięły również drużyny z Konina, Gniezna, Ostrowa Wlkp. i Witkowa.

Po pierwszej fazie rozgrywek awans z Grupy A uzyskał zespół El Gład Gniezno oraz Bis Energetyk. W Grupie B rywalizację wygrał KKF Konin. Awans do dalszych gier uzyskał także Izo-Expert. W grupie C zwyciężyła Banda Świrów przed Materiałami Budowlanymi Andrzejewski. W grupie D najlepszy okazał się Kopcup.pl. Sensacyjnie z rozgrywek odpadli gracze Master Sport, którzy wyjście z grupy przegrali z Mat Bud Ostrów Wlkp. gorszym stosunkiem bramkowym.

Mecze ćwierćfinałowe okazały się bardzo emocjonujące. El Gład Gniezno przegrał po rzutach karnych z Izo-Expert. Banda Świrów wyeliminowała graczy z Ostrowa Wlkp. Pewną wygraną KKF Konin - ubiegłorocznego triumfatora turnieju zakończył się pojedynek z Bis Energetyk. Po bardzo wyrównanym meczu Materiały Budowlane Andrzejewski pokonały natomiast Kopcup.pl.

Pojedynki półfinałowe również okazały się bardzo wyrównane. Banda Świrów za sprawą gola zdobytego przez Patryka Buczkowskiego na 2:1 wygrała z Izo-Expert. Materiały Budowlane Andrzejewski dzięki trafieniom Łukasza Fechnera, Pavlo Iarmoliuka i Kamila Klechammera 3:1 pokonały KKF Konin. Pomimo bardzo ambitnej postawy zawodników Izo-Expert pojedynek o 3. miejsce w turnieju zakończył się zasłużonym zwycięstwem 3:1 graczy KKF Konin.

Pojedynek finałowy wyrównany był tylko w pierwszej połowie, w której Materiały Budowlane Andrzejewski prowadziły 2:1 po golach zdobytych przez Iarmoliuka i Klechammera. Bramkę dla Bandy Świrów zdobył natomiast Jakub Cierpiszewski. Po przerwie szybko zdobyte bramki przez Iarmoliuka i Igora Zielińskiego przesądziły o końcowym zwycięstwie Materiałów Budowlanych Andrzejewski. Na 2:4 gola dla Bandy Świrów zdobył Tobiasz Nowicki, ale bramka zdobyta na koniec przez Klechammera ustaliła wynik na 5:2 dla Materiałów Budowlanych Andrzejewski.

Po turnieju dokonano jego uroczystego podsumowania. Pierwsze cztery drużyny otrzymały okazałe puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne. Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Wszystkie przypadły zawodnikom Materiałów Budowlanych Andrzejewski. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Artura Giżewskiego. Najlepszym bramkarzem został Marcin Siepielski, a miano króla strzelców z 7 golami na koncie wywalczył Pavlo Iarmoliuk.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych

El Gład Gniezno – Izo-Expert 1:1 (1:3 k)

Banda Świrów – Mat Bud Ostrów Wlkp. 1:0

KKF Konin – Bis Energetyk 5:2

Materiały Budowlane Andrzejewski – Kopcup.pl 4:3

Wyniki meczów półfinałowych

Izo-Expert – Banda Świrów 1:2

KKF Konin – Materiały Budowlane Andrzejewski 1:3

Mecz o 3. miejsce

Izo-Expert – KKF Konin 1:3

Finał

Banda Świrów – Materiały Budowlane Andrzejewski 2:5

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

09:16 31-12-2018