Master Sport wygrywa w meczu na szczycie pierwszej ligi WTPN

Cztery kolejki pierwszej ligi i pięć kolejek spotkań drugiej ligi rozegrano już w futsalowych rozgrywkach organizowanych przez WTPN. W meczu na szczycie pierwszej ligi Master Sport pokonał Materiały Budowlane Andrzejewski.

piłka nożna 20:04 26-11-20180 0

W tym roku do rozgrywek pierwszoligowych przystąpiło siedem zespołów. Na poziomie drugiej ligi rywalizuje natomiast dziewięć ekip. Nieparzysta liczba drużyn powoduje, że w każdej kolejce są zespoły, które muszą pauzować. W obu ligach zarysowała się już czołówka drużyn, które z pewnością walczyć będą o tytuł mistrzowski. Po czterech kolejkach spotkań pierwszej ligi niepokonany pozostaje już tylko zespół Master Sport, który rozegrał dotychczas trzy mecze. Tyle samo punktów na koncie, ale w czterech rozegranych meczach zgromadzili zawodnicy Materiałów Budowlanych Andrzejewski.

W drugiej lidze widać już wyraźnie zarysowaną czołówkę. Jak do tej pory z kompletem punktów pozostaje zespół Intercars Września. Na drugiej pozycji z czterema zwycięstwami i jednym remisem na koncie plasuje się Marzenin.

I liga, kolejka IV

Materiały Budowlane Andrzejewski – Master Sport 3:5 (1:1)

Najbardziej oczekiwany pierwszoligowy pojedynek wieczoru dostarczył sporo emocji. Mecz okazał się ciekawy i bardzo wyrównany. W pierwszej połowie spotkania lepsze okazje strzeleckie wypracowali sobie zawodnicy Materiałów Budowlanych Andrzejewski. W 10. min po strzale Jakuba Michalaka piłka trafiła w słupek bramki Master Sport, a chwilę później Damian Garbaciak okazał się nieco spóźniony, aby umieścić futbolówkę w pustej bramce. W 15. min po trafieniu Pavlo Iarmoliuka Materiały Budowlane Andrzejewski objęły prowadzenie. Dwie minuty później trafieniem do pustej bramki, po podaniu Filipa Janiszewskiego, do wyrównania doprowadził Bartłomiej Figas.

Na początku drugiej połowy sytuacji sam na sam z bramkarzem Master Sport nie udało się wykorzystać Kamilowi Klechammerowi. Po indywidualnej akcji przeprowadzonej w 24. min Figas wyprowadził Master Sport na prowadzenie 2:1. Odpowiedź Materiałów Budowlanych Andrzejewski była jednak bardzo szybka. Po strzale z dystansu na 2:2 wyrównał Artur Giżewski. W 30. min ponownie do akcji wkroczył Figas zdobywając gola po uderzeniu piłki prawie z połowy boiska. Kiedy w 32. min na 4:2 podwyższył Adrian Matysiak wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Bramka na 3:4 zdobyta przez Klechammera w 35. min spowodowała, że walka rozgorzała na nowo. Losy meczu definitywnie rozstrzygnął Figas zaliczając swoje czwarte trafienie w tym spotkaniu po uderzeniu piłki z rzutu wolnego.

Ignasiak Sport – Fundamenty 8:1

Izo-Expert – BOB Invest 2:0