Marzenin obronił pozycję lidera w drugiej lidze WTPN. Sensacyjna porażka lidera pierwszej ligi

Góra tabeli pierwszej ligi WTPN uległa radykalnemu spłaszczeniu. Wszystko za sprawą sensacyjnej porażki Materiałów Budowlanych Andrzejewski z Fundamentami. W drugiej lidze nadal dominuje Marzenin.

piłka nożna 21:15 20-01-20190 0

Najistotniejszym dla układu tabeli pierwszej ligi był ostatni pojedynek wieczoru, w którym Materiały Budowlane Andrzejewski sensacyjnie 1:2 uległy Fundamentom. Pomimo porażki gracze tej drużyny w dalszym ciągu zajmować będą pozycję lidera. Góra tabeli uległa takiemu spłaszczeniu, że nadal cztery drużyny liczyć się będą w walce o tytuł mistrzowski. Mecze następnej kolejki, w której zmierzą się ze sobą czołowe drużyny ligi mogą zmienić wiele.

W drugiej lidze WTPN w miniony weekend rozegrano aż dwie kolejki spotkań. W najciekawszym z meczów graczom Motokliniki nie udało się zatrzymać cały czas przewodzącego w tabeli Marzenina. Intercars Września dzięki dwóm wygranym zachował stratę tylko jednego punktu do Marzenina. W innym ważnym pojedynku Techpak przegrywał już 0:9 z Intercars Września, ostatecznie ulegając 2:9.

I liga, kolejka IX

Capri Lucca – Izo-Expert 3:0

BOB Invest – Ignasiak Sport 0:6

Fundamenty – Materiały Budowlane Andrzejewski 2:1

II liga, kolejka XI

Motoklinika – Marzenin 1:2 (0:0)

Do przerwy lekką przewagę optyczną w polu uzyskali zawodnicy Marzenina. Stuprocentowej sytuacji strzeleckiej nie udało się jednak wypracować żadnej ze stron. Większość strzałów oddawanych z dystansu blokowana była już przez obrońców. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy bardzo nierozważnego faulu na wagę przedłużonego rzutu karnego dopuścił się gracz Motokliniki. Uderzający piłkę z 10. metrów Radosław Trybuła nie wykorzystał jednak swojej szansy posyłając ją obok słupka.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie Motoklinika objęła prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Banaszaka. Odpowiedź Marzenina była jednak prawie natychmiastowa. Po ładnej indywidualnej akcji do remisu doprowadził Trybuła. Gol stanowiący o końcowym zwycięstwie Marzenina został zdobyty przez Trybułę na 4. min przed końcem spotkania. Banaszak zdołał jeszcze potem trafić do bramki Marzenina, ale gol nie mógł zostać uznany, bo piłka po rzucie wolnym pośrednim wylądowała w siatce nie dotknięta przez innego z graczy.

Drinkshop – DHL Września 3:0

Intercars Września – Techpak 9:2

Malibu – Letniaprzygoda.eu 5:2