Marika Majewska zwyciężyła jubileuszowy Plebiscyt Sportowiec Szkoły 2018

Już po raz 50. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dra Romana Abrahama we Wrześni wybrano najlepszego sportowca szkoły. 

oświata 21:52 04-03-20190 1

Plebiscyt zapoczątkował dyrektor Eugeniusz Paterka, po nim przejął schedę Adam Kaczor, a od 20 lat imprezą opiekuje się Andrzej Pujdak. Tradycją jest, że najlepsi spośród sportowców ZSTiO zdobywają laury na poziomie krajowym lub międzynarodowym. Nagrody młodym sportowcom wręczyli dyrektor ZSTiO Damian Hoffmann, członek zarządu Rady Powiatu Wrzesińskiego Stefan Tomczak oraz prezes Rady Rodziców Fabian Stasiak.

Co roku na sportowców głosują uczniowie, ale decydujący głos w plebiscycie ma grono pedagogiczne. W tym roku nie było jednak wątpliwości – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zdecydowali, że puchar powinien trafić do rąk lekkoatletki Mariki Majewskiej

Poniżej prezentujemy pełną listę sportowców nagrodzonych za osiągnięcia w roku 2018 oraz galerię zdjęć z rozdania nagród, które odbyło się dzisiaj i poprzedziło Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce.

I miejsce

Marika Majewska (kl. I b)

I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 m przez płotki

II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 m przez płotki

I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w biegu na 100 m przez płotki

II miejsce

Martyna Guzowska (kl. I b)

II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 600 m

I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu w biegu na 600 m

I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w biegu na 600 m

I miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w biegach przełajowych

III miejsce

Zuzanna Kniat (kl. I b)

III miejsce w rzucie młotem w Mistrzostwach Polski Młodzików

I miejsce w pchnięciu kulą i rzucie młotem w Mistrzostwach Makroregionu i Wielkopolski

IV miejsce

Paulina Guzowska (kl. III b)

V miejsce

Dobromir Piechocki (kl. II a)

VI miejsce

Dawid Aleksandrowicz

VII miejsce

Olga Bachorska (kl. II b)

VIII miejsce

Łukasz Przybyłek (kl. IV TWR)

IX miejsce

Aleksandra Szypulińska (kl. IV TWR)

X miejsce

Maria Matusiak (kl. I b)

XI miejsce ex aequo

Armand Surdel (kl. I b)

Oskar Stasiak (kl. II b)

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

21:52 04-03-2019