Marian Kardas podpisał oficjalnie umowę z APP Krispol. Podpis złożył na konferencji prasowej

Strony były już wcześniej po słowie, a umowy dżentelmeńskiej się nie zrywa. Upoważnieni działacze klubu i trener Marian Kardas swoje autografy pod umową oficjalnie złożyli w blasku fleszy, w czwartek, na konferencji prasowej.

siatkówka 11:28 11-05-2017 16
Marian Kardas, Stefan Tomczak i Robert Wardak składają podpisy pod umową

Sala sesyjna Urzędu Miasta i Gminy nie pękała w szwach, bo i pora (10.00) temu nie sprzyjała. Za stołem prezydialnym zasiadł cały zarząd KPS Progress (APP Krispol jest seniorskim zespołem tego klubu), burmistrzowie, wicestarosta i On, trener Marian Kardas. W głębi sali swoje miejsca znaleźli nieliczni dziennikarze, pierwszoligowi siatkarze i kilkunastu kibiców i sponsorów.

Sponsorzy, zawodnicy i nieliczni kibice w połowie wypełnili salę sesyjną

Nowy szkoleniowiec APP Krispol pokrótce przypomniał swoją siatkarską karierę, i tę zawodniczą - głównie reprezentacyjną - i tę trenerską. Wyraził nadzieję, że z nowym zespołem dane mu będzie zająć w najbliższym sezonie miejsce w pierwszej czwórce, a w niedalekiej przyszłości, gdy tylko powstanie odpowiednia hala, powalczyć o PlusLigę. Nie chciał zdradzać jeszcze żadnych nazwisk, ale zapewnił, że pracuje usilnie, by w kadrze znaleźli się i doświadczeni zawodnicy, i siatkarska młodzież. Podziękował za koszulkę i za to, że pamięta się, że w reprezentacji grał właśnie z nr 1.

Marian Kardas z nostalgią wspominał swoje reprezentacyjne wstępy

Prezes Robert Wardak opowiadał o najbliższych planach, szukaniu sponsorów i budowaniu budżetu na najbliższy sezon.

Burmistrz Tomasz Kałużny wspominał rok 2007, gdy wraz z właścicielem firmy „Krispol” Karolem Krysińskim zastanawiali się jak zainwestować we wrzesiński sport, na jaką dyscyplinę postawić. Wybór padł na siatkówkę, co dało owoce i na płaszczyźnie sportowej, i w promocji miasta.

Tomasz Kałużny opowiadał o tym jak przekonywał Karola Krysińskiego

Nowemu trenerowi i jego zespołowi życzymy sukcesów, a sobie wielkich emocji. Na takowe przyjdzie poczekać jeszcze ponad cztery miesiące.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

11:28 11-05-2017 16