Marek Jurek lider wielkopolskiej listy Kukiz’15 krytykuje kampanię PiS i Koalicji Europejskiej

Marek Jurek, europoseł Prawicy RP i jedynka na wielkopolskiej liście Kukiz’15 gościł dzisiaj we Wrześni. Poparł wrzesińskiego kandydata do europarlamentu Jakuba Perę, a także skrytykował kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej i PiS.

aktualności 18:12 17-05-201912 11

Marek Jurek na wrzesińskim rynku spotkał się z sympatykami i dziennikarzami. Następnie pod pomnikiem oddał hołd Dzieciom Wrzesińskim. Lider listy Kukiz ’15 przyjechał wesprzeć przede wszystkim wrzesińskiego kandydata do PE Jakuba Perę.

- Jestem przekonany, że pan Jakub startując z 9. najtrudniejszego miejsca zrobi dobry wynik. Pokazał to startując w wyborach parlamentarnych 2015 i dobry wynik w swoich wyborach samorządowych na wójta. Jestem przekonany, że teraz będzie dobry wynik - powiedział Marek Jurek we Wrześni.

Marek Jurek wita się z sympatykami

- Liczę na taki wynik, który pomoże drużynie osiągnąć sukces, a tym z pewnością będzie odpowiednia liczba mandatów. Wyborcy zdecydują ile to będzie. W ostatnim tygodniu pokażemy osobom niezdecydowanym, że stoi za nami merytoryka, bardzo dobrzy kandydaci. Wpłynie to nasz wynik -odpowiadał Jakub Pera.

Europoseł skrytykował kampanię wyborczą PiS i Platformy Obywatelskiej. Uważa, że rząd PiS podtrzymuje decyzję rządu PO o udziale Polski w konwencji stambulskiej (konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej), podczas gdy można ja bardzo prosto wypowiedzieć. - Dlaczego nie wysłucha propozycji Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, którą otrzymał - pytał Marek Jurek

Kandydaci na rynku

- Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w ogóle nie biorą udziału w debatach. Wielokrotnie zapraszałem panią premier Ewę Kopacz do tego, aby się pokazywała na spotkaniach i debatach w Wielkopolsce organizowanych przez różne media m.in.: TOK FM, Telewizję Wielkopolską, Stowarzyszenie Koliber i nigdy ich nie ma - zżymał się europoseł.

Pod pomnikiem Dzieci Wrzesińskich

Marek Jurek przedstawił swoją wizję Unii Europejskiej.

- Jesteśmy niepodległym państwem, przez pół wieku walczyliśmy o swoją wolność począwszy od rolników, którzy zachowali swoje gospodarstwa rodzinne, przez obronę wolności kościoła, Solidarność etc. To był wysiłek narodowy. Jesteśmy wolni bo opór Związkowi Radzieckiemu stawiało NATO, którego jesteśmy członkiem. To jest o wiele lepsza współpraca niż tworzenie sztucznych instytucji jaką jest armia europejska, które nie wzmacniają Europy a o mogą stać się jedynie argumentem do demontażu narodowych sił zbrojnych na zasadzie dublowania. Możemy współpracować w sprawie naszych granic, wspólnego rynku, ale bardzo ważne jest obrona granic naszego wspólnego rynku. Nasi przedstawiciele w parlamencie Kukiz’15 i Prawica RP głosowaliśmy przeciwko układowi CETA i jesteśmy przeciwko TTiP, ponieważ uważamy, że jesteśmy na wspólnym rynku, po to aby eksport do krajów europejskich był łatwiejszy. Nie znaczy to, że nie mamy chronić polskiego rolnictwa, przed napływem chemicznej i gorszej jakości żywności z Ameryki. Unia powinna bronić wspólnych granic handlowych - mówił Marek Jurek.

Na ulicach Sienkiewicza we Wrześni

Parlamentarzysta jest także zdecydowanym przeciwnikiem wprowadzania euro w Polsce

- Nasza kampania koncentruje się wokół suwerenności i aktywnej obecności w Unii Europejskiej. Słyszymy inne propozycje z rywalizujących ugrupowań, są to głównie hasła. Między PiS i PO różnicy nie ma jeśli chodzi np. o terminy likwidacji złotego. Dzisiaj od europosła Ryszarda Czarneckiego, jeszcze posła z tego okręgu słyszałem, że może to nastąpić w ciągu 10 lat. Z punktu widzenia kalendarzy wyborczych to się wydaje długo, z realnego punktu widzenia ludzi to jest krótko. Moje wnuki będą ciągle w podstawówce kiedy to nastąpi. Rozważają likwidację złotego w trybie konstytucyjnym przez referendum, ale i tak musi być wola 2/3 parlamentu bo referendum tylko zatwierdza zmiany w konstytucji. Nasza waluta jest trwałym dobrem, który będziemy chronić - mówił Marek Jurek.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

18:12 17-05-2019