Mamy kolejny przypadek koronawirusa, ale do czerwonych stref wciąż nam daleko

Dziś, w środę 12 sierpnia, wrzesiński sanepid poinformował o 9 potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem w naszym powiecie.

zdrowie 13:06 12-08-20208 0

Najnowszy przypadek dotyczy 62-letniego mężczyzny, który w ogólnym dobrym stanie zdrowia przebywa w izolacji domowej. Nie jest to obywatel Ukrainy i nie ma tu związków z poprzednimi lokalnymi zachorowaniami. Przypomnijmy, że obecnie mamy 5 aktywnych przypadków, a w sumie 9 wykrytych zachorowań od początku epidemii (4 osoby już wyzdrowiały).

Choć w ciągu ostatniego tygodnia przybyło nam 4 chorych, to wciąż jest bardzo mały wzrost, który sytuuje nas w tzw. zielonej strefie zagrożenia, gdzie nie obowiązują dodatkowe obostrzenia epidemiologiczne.

Aktualna mapa zagrożenia epidemiologicznego w powiatach

Do najostrzejszej czerwonej strefy trafilibyśmy, gdyby jednego dnia odnotowano u nas powyżej 12 zachorowań na 10 tys. mieszkańców. A więc przy liczebności powiatu wrzesińskiego wynoszącej 77 tys. osób, musiałoby wystąpić powyżej 92 nowych przypadków. Wydaje się, że taka sytuacja jest możliwa tylko w przypadku ogniska zakażeń w dużym zakładzie pracy lub na imprezie masowej.

Poniżej zasady we wszystkich strefach i pełen komunikat sanepidu z 12 sierpnia, stan na godz. 12.00:

– 1 osoba hospitalizowana,

– 169 osób poddanych kwarantannie domowej (w tym 156 związanych z powrotem z zagranicy),

– 4 osoby pod nadzorem epidemiologicznym,

– 5 przypadków potwierdzonych (od początku epidemii 9 osób potwierdzonych, w tym 4 ozdrowieńców).

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:06 12-08-2020