Mało satysfakcjonujący remis Orlika. Miłosławianie tracą punkty w pojedynku z Piastem Grodziec

Chociaż do Grodźca gracze Orlika jechali w mocno osłabionym składzie to i tak występowali w roli faworyta. Brak zawodników ofensywnych i tragiczne wręcz boisko nie pozwoliło miłosławianom zaliczyć żadnego celnego trafienia.

piłka nożna 13:29 16-04-2018 0

Bardzo małe rozmiarowo boisko Piasta i jego fatalna nawierzchnia nie pozwalała na podejmowania prób gry piłką na małej przestrzeni. Orlik musiał przyjąć taktykę gospodarzy polegającą na grze poprzez długie zagrania do przodu. Już w 1. min pojedynku miłosławianie mieli szansę na otwarcie wyniku. Po dośrodkowaniu Łukasza Nowaka piłka po strzale Damiana Szwata przy krótkim słupku obroniona została przez bramkarza Piasta. W 20. min po strzale Gracjana Siwiaka z dystansu bramkarz gospodarzy sparował futbolówkę przed siebie. Późniejsze trzy dobitki graczy Orlika okazały się jednak nieskuteczne. W 29. min miejscowi mieli niepowtarzalną okazję do objęcia prowadzenia. Po zagraniu ręką przez Marcina Pętkowskiego arbiter przyznał im rzut karny. W tym momencie niesamowitym instynktem przy obronnie jedenastek po raz kolejny wykazał się bramkarz Orlika Bartosz Pera. Tuż przed przerwą miejscowi mogli zdobyć gola po raz drugi. Cztery z kolei uderzenia z bliska blokowane były jednak przez obrońców Orlika.

Po przerwie żadnej ze stron przez bardzo długi czas nie udawało się zagrozić bramce przeciwnika. Dopiero w 89. min po uderzeniu Dawida Wielgosika z rzutu wolnego Orlik bliski był zaliczenia celnego trafienia, ale futbolówka przeszła nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

- Jestem rozczarowany osiągniętym wynikiem. Chcąc walczyć o awans musimy wygrywać takie mecze. Na boisku w Grodźcu nie dało się prowadzić jakiejkolwiek gry. Absencja napastników, pauzującego za żółte kartki Łukasza Sieczkarka i kontuzjowanego Macieja Szymorka, znacznie obniżyła naszą siłę ofensywną. Gospodarzom wystarczał remis, bardzo cieszyli się po meczu – komentował trener Orlika Bartosz Darul.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Kuźniarek (60. Szefer), M. Kolecki, Pętkowski, Miśkiewicz – Szwat, Siwiak, Ptasznik, Nowak – Wielgosik – Szuba

Klasa A, Piast Grodziec – Orlik Miłosław 0:0

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

13:29 16-04-2018 0