Mało gościnni gospodarze. Trenerzy FOXa zwyciężają w organizowanym przez siebie turnieju

Trenerzy FOXa pokonując w finale Victorię Września okazali się najlepsi w organizowanym przez siebie halowym turnieju piłki nożnej. W rywalizacji udział wzięło sześć drużyn.

piłka nożna 11:54 06-01-20190 2

Turniej Halowej Piłki Nożnej Fox Cup II o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września rozegrano w sobotę, 5 stycznia w hali WOSR przy ul. Kosynierów.

Rywalizację rozpoczęto od rozgrywek grupowych w systemie każdy z każdym. W Grupie A po odniesieniu dwóch zwycięstw najlepsi okazali się piłkarze Victorii Września. Drugie miejsce przypadło drużynie Dream Team Przysiuda, która za sprawą wygranej z Ostrovią Ostrów Wlkp. również wywalczyła sobie awans do dalszych gier.

Dream Team Przysiuda – Victoria Września 1:4

Victoria Września – Ostrovia Ostrów Wlkp. 2:1

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Dream Team Przysiuda 2:5

W Grupie B rywalizacja okazała się bardzo zacięta. Po remisie z Czarnymi Czerniejewo i wygranej z Reprezentacją WTPN najlepsi okazali się Trenerzy FOXa. Drugie miejsce przypadło Czarnym Czerniejewo, którzy zdobyli drugi punkt remisując z Reprezentacją WTPN.

Reprezentacja WTPN – Czarni Czerniejewo 3:3

Reprezentacja WTPN – Trenerzy FOXa 0:5

Trenerzy FOXa – Czarni Czerniejewo 4:4

Mecz o 5. miejsce

Reprezentacja WTPN – Ostrovia Ostrów Wlkp. 5:2

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zmierzyły się w systemie na krzyż w meczach półfinałowych.

W pierwszym z półfinałów Victoria Września po bardzo wyrównanym pojedynku 4:3 pokonała Czarnych Czerniejewo. Drugi z meczów półfinałowych okazał się równie emocjonujący. Trenerzy FOXa po bramkach Macieja Lisieckiego i Mateusza Goździaszka 2:1 pokonali Dream Team Przysiuda. Gola dla Dream Team Przysiuda zdobył Damian Nawrocik.

Półfinał I

Victoria Września – Czarni Czerniejewo 4:3

Półfinał II

Trenerzy FOXa – Dream Team Przysiudy 2:1

Mecz o 3. miejsce

Początkowo w meczu o 3. miejsce w turnieju wszystko działo się po myśli graczy Dream Team Przysiuda, którzy po golach zdobytych przez Jacka Dembińskiego i Waldemara Przysiudę prowadzili już 2:0. Potem losy meczu odwróciły się jednak. Zawodnicy Czarnych jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie Czarni zdobyli  trzy bramki z rzędu wygrywając ostatecznie 5:3.

Finał

Trenerzy FOXa – Victoria Września 3:2 (2:0)

W meczu finałowym nie było na parkiecie zawodnika, który aktualnie, albo w przeszłości nie reprezentowałby Victorii Września. Do przerwy dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Jakuba Cierpiszewskiego i Goździaszka uzyskali Trenerzy FOXa. Kontaktowego gola dla Victorii zdobył na początku drugiej połowy Hubert Oczkowski. Bramka zdobyta z rzutu wolnego przez Bartłomieja Figasa ostudziła jednak nastroje graczy Victorii. W ostatniej minucie spotkania Patryk Krzyżanowski zdobył gola na 2:3 i doszło do bardzo dramatycznej końcówki. Graczom Victorii nie starczyło jednak już czasu na doprowadzenie do wyrównania.

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.Trenerzy FOXa

2.Victoria Września

3.Czarni Czerniejewo

4. Dream Team Przysiudy

5. Reprezentacja WTPN

6.Ostrovia Ostrów Wlkp.

Po zakończeniu turnieju oprócz uhonorowania najlepszych drużyn pamiątkowymi pucharami i bonami na zakup sprzętu sportowego przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Damiana Nawrocika (Dream Team Przysiuda. Najlepszym bramkarzem został Tomasz Roszyk (Trenerzy FOXa). Miano króla strzelców przypadło natomiast Patrykowi Krzyżanowskiemu (Victoria Września). W trakcie trwania turnieju prowadzono akcję zbierania środków na rehabilitację niepełnosprawnego chłopca. Za kwotę 450 zł zlicytowano min koszulkę Lecha Poznań.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

11:54 06-01-2019