„Magiczny Lechistan” Dariusza Kalety we wrzesińskim muzeum

Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich oraz Agencja Zegart zapraszają na wystawę znakomitego współczesnego malarza Dariusza Kalety.

kultura 11:46 03-03-20203 0

Pochodzący z Lubania Śląskiego 60-letni D. Kaleta jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i wielu krajach Europy, a także inicjatorem i kuratorem przedsięwzięć i projektów z zakresu sztuk plastycznych oraz dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu.

Jego twórczość charakteryzująca się znakomitym warsztatem przeważnie sytuowana jest w ramach tzw. realizmu magicznego. D. Kaleta odwołuje się m.in. do wielkich polskich twórców Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Henryka Siemiradzkiego czy Józefa Brandta.

„Magiczny Lechistan” to wystawa składająca się przede wszystkim z obrazów w konwencji militarnej fantasy. Autor nawiązuje w nich do tradycji naszego malarstwa historycznego i symbolicznego, twórczo wplatając w to odniesienia militarne oraz mitologiczne. Wrzesiński wernisaż tej wystawy odbędzie w piątek 13 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:46 03-03-2020