Łzy i rozpacz Ukrainek to już przeszłość. Teraz u kobiet panuje wielka radość

Dramatyczna historia z happy endem. Tak można by w skrócie podsumować to co w minionym tygodniu przeżyło ponad 40 kobiet z Ukrainy.

aktualności 15:58 03-03-2018 0

Przypomnijmy, że kobiety z dnia na dzień przekwaterowano z Hostelu Białężyce do budynku przy ul. Piastów we Wrześni. Zakwaterowano je w obiekcie z wadliwą instalacją sanitarną i elektryczną oraz niedomykającymi się oknami. Zapewniono im za to wilgoć, grzyb na ścianach i wszechobecny smród. O sprawie można przeczytać TUTAJ

Na szczęście to wszystko to już przeszłość. Kobiety w piątek 2 marca zostały przekwaterowane do dwóch mieszkań w Obłaczkowie.

– W dwóch mieszkaniach mieszka po 16 osób. Kilka osób wynajęła coś na własną rękę – mówią kobiety. – Jesteśmy szczęśliwe. W mieszkaniach jest czysto, można się umyć i ugotować jedzenie. Przede wszystkim jednak nie ma brzydkich zapachów – podkreślają.

Kobiety dziękują bydgoskiej agencji pracy Orion oraz jej pracownikowi Ihorowi za zmianę lokalu, a tym samym za zapewnienie im godziwych warunków do życia. Dziękują również osobie, która administruje obiekt przy ul. Piastów. Jak mówią w budynku panowały okropne warunki ale nie mogą za nie winić administratora, bo mężczyzna starał się im pomóc.

– Dziękujemy, że przychylono się do naszego wniosku o zmianę lokali i zapewniono nam nowe mieszkania. Dziękujemy również redakcji „Wiadomościom Wrzesińskim” za okazaną pomoc. Nie zapomnimy wam tego. Bardzo, bardzo dziękujemy – mówią szczęśliwe kobiety. 

Jedna z łazienek
Jedna z łazienek
Jedna z sypialni
Sypialnia
Kobieta przygotowuje bliny, czyli tradycyjne danie kuchni ukraińskiej 
W kuchni można bez przeszkód przygotowywać posiłki 
Łazienka

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:58 03-03-2018 0