LZS Cielcza najlepszy w Sklejka Cup. Orzechowianie z najniższym miejscem na podium (galeria)

Triumfem LZS Cielcza - wicelidera kaliskiej A klasy zakończył się halowy turniej piłki nożnej Sklejka Cup. Gospodarzom z Orzechowa udało się wywalczyć natomiast miejsce na najniższym stopniu podium.

piłka nożna 21:15 07-01-2018 0

VI Turniej Halowy Sklejka Cup rozegrano w niedzielę, 7 stycznia 2018 r. w hali sportowej w Bugaju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn. Pierwsza faza turnieju toczyła się w dwóch grupach. Potem zespoły odpowiadające sobie zajętymi miejscami w grupie walczyły o lokatę w klasyfikacji końcowej turnieju.

W Grupie A do rywalizacji przystąpiły drużyny Victorii II Września, Sparty Konin, Sparty-Sklejki Orzechowo I i LZS Cielcza. Bardzo nieoczekiwanym zwycięzcą tej grupy okazali się zawodnicy z Cielczy, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki. Dopiero na 3. miejscu uplasowali się gracze Victorii II Września. Zespół Sparty-Sklejki I zajął natomiast ostatnią lokatę zdobywając tylko jeden punkt za sprawą remisu ze Spartą Konin.

W Grupie B walczyły natomiast zespoły Sparty-Sklejki Orzechowo II, Polonii Środa Wlkp., Orlika Miłosław i Phytopharmu Klęka. W grupie tej najsłabsi okazali się gracze z Klęki, którzy przegrali wszystkie swoje spotkania. Szansę walki o główne trofeum turnieju piłkarze Sparty-Sklejki Orzechowo II zaprzepaścili już w pierwszym pojedynku przegrywając z juniorami Polonii Środa Wlkp. Dwie kolejne wygrane z Orlikiem Miłosław i Phytopharmem Klęka pozwoliły orzechowianom już tylko wyjść z grupy z drugiego miejsca. Trzecia lokata w grupie przypadła Orlikowi, który zdołał zgromadzić na swoim koncie cztery punkty.

W pojedynku o 7. miejsce w turnieju gracze Sparty-Sklejki Orzechowo II pewnie pokonali Phytopharm Klęka. W meczu o piątą lokatę młodzi zawodnicy Victorii II Września po bardzo zaciętym pojedynku pokonali Orlika Miłosław.

W pojedynku o miejsce na najniższym stopniu podium zawodnicy Sparty-Sklejki Orzechowo II wysoko pokonali Spartę Konin. Świetnymi interwencjami w meczu popisywał się strzegący bramki orzechowian Maciej Szymendera. Dwa gole dla Sparty-Sklejki Orzechowo II zdobył w tym spotkaniu Przemysław Szymczak, a po jednym trafieniu zaliczył Marcin Jakubczak i Daniel Przybył.

W finale spotkały się dwie drużyny, na które przed turniejem chyba nikt nie stawiał. Przeciwko doświadczonemu składowi z Cielczy stanęli młodzi gracze drużyny juniorów Polonii Środa Wlkp. W zespole ze Środy Wlkp. można było ujrzeć dwóch wychowanków Sparty-Sklejki – Mateusza Stoleckiego i Damiana Słabikowskiego. Po bardzo wyrównanej walce 2:1 zwyciężyli gracze LZS Cielcza. Dla zwycięskiej ekipy oprócz pokaźnego pucharu organizatorzy przewidzieli nagrodę pieniężną - bon o wartości 1000 zł na sprzęt sportowy firmy JOMA. Oprócz tego przyznano też wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Macieja Szymenderę (Sparta-Sklejka Orzechowo II). Najlepszym graczem uznano natomiast wcześniej wspominanego Mateusza Stoleckiego (Polonia Środa Wlkp.). Mino króla strzelców z siedmioma trafieniami na koncie przypadło Karolowi Oczkowskiemu (LZS Cielcza).

Mecz o 7. miejsce

Sparta-Sklejka Orzechowo I – Phytopharm Klęka 4:2

Mecz o 5. miejsce

Victoria II Września – Orlik Miłosław 3:2

Mecz o 3. miejsce

Sparta-Sklejka Orzechowo II – Sparta Konin 4:0

Finał

LZS Cielcza – Polonia Środa Wlkp. 2:1

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.LZS Cielcza

2.Polonia Środa Wlkp.

3. Sparta-Sklejka Orzechowo II

4.Sparta Konin

5.Victoria II Września

6.Orlik Miłosław

7.Sparta-Sklejka Orzechowo I

8.Phytopharm Klęka

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

21:15 07-01-2018 0