Łukasz nie może zniknąć z pamięci wrześnian

Niezasłużenie odszedł człowiek, młody, mistrz sportu. Pamięć o Łukaszu Lonce powinniśmy pielęgnować. Dla dobra nas wszystkich.

społeczeństwo 10:45 26-07-20192 0

Zdobywał ludzi olbrzymimi pokładami empatii, ale też talentem, pracowitością, ambicją i nieschodzącym z twarzy uśmiechem. Wśród takich osób chce się być. Takich brakuje szczególnie.

ZAPOWIEDŹ AKCJI

Dwa tygodnie temu na łamach „WW” pisaliśmy: „Uznaliśmy w redakcji, że pieniędzy, które wraz z kilkuset wrześnianami wpłacaliśmy na specjalną ogólnokrajową zbiórkę, może być mało, by – jeszcze wówczas - leczenie i rehabilitacja Łukasza przebiegała najlepiej jak to tyko możliwe: fachowo, szybko i skutecznie. Uznaliśmy, że motocrossowiec dostarczał nam – kibicom sportu - tylu pozytywnych emocji, napawał nas taką dumą z osiągnięć krajana, że naszym obowiązkiem było zrewanżować się pomocą.

W poniedziałek zaproponowaliśmy największym wrzesińskim klubom wspólną akcję. Nazwaliśmy ją Sportowa Września dla Łukasza. Prezesi Victorii i KPS Progress od razu zaangażowali się w projekt. Śmierć Łukasza zmieniła bardzo wiele, ale z akcji nie zamierzamy rezygnować. Jedynie kierunek przekazanych środków ulegnie zmianie. O szczegółach fanów Łukasza poinformujemy niebawem.”

I już dzisiaj możemy poinformować, bo akcja nabiera tempa. Zaangażowało się w nią wielu ludzi.

SIERPIEŃ DLA ŁUKASZA

Gdziekolwiek kierowaliśmy swoje kroki tam spotykaliśmy się z pozytywnym odzewem. Ludzie sportu z każdej gminy naszego powiatu, ale też wszystkie większe stowarzyszenia sportowe, postanowili pomóc w zbiórce funduszy.

Zbierać pieniądze będziemy przy pomocy rozprowadzanych cegiełek. Na specjalnym blankiecie widnieć będzie cel zbiórki, ale nie będzie żadnej kwoty. Nabywca przekaże tyle ile będzie mógł. Cegiełka upoważniać też będzie do wstępu na dwie sportowe imprezy. 24 sierpnia we Wrześni na stadionie przy Kosynierów Victoria podejmować będzie swoją imienniczkę z Ostrzeszowa w ramach rozgrywek IV ligi piłkarskiej. Tydzień później w hali przy Słowackiego rozegrany zostanie dwudniowy siatkarski Memoriał Ryszarda Tuszyńskiego z udziałem pierwszoligowych zespołów. Choć ta informacja nie zmieściła się na blankiecie, to nabywając cegiełkę będzie można też wejść 18 sierpnia w Nekli na mecz klasy okręgowej Płomień - Lider Swarzędz. Od 2 sierpnia cegiełki będzie można nabywać też w naszej redakcji.

Wstępnie grupa osób (mniejsza o nazwiska, bo najważniejsze jest tylko jedno) ustaliła, że akcja rozprowadzania cegiełek prowadzona będzie w sierpniu. Dochodzą nas jednak sygnały – co jedynie cieszy – że zbiórkę warto prowadzić jeszcze dłużej. Motocrossowcy z MKS Nekla chcą promować akcję na wrześniowych rundach mistrzostw Polski.

FINAŁ ZBIÓRKI

Początkowo planowaliśmy ufundować i zainstalować tablicę upamiętniającą Łukasza. Zapał coraz większej rzeszy organizatorów świadczy, że może uda się zebrać więcej środków niż wstępnie założyliśmy. W takim przypadku można pomyśleć o większym przedsięwzięciu, choćby cokole z tablicą. Na początek września podamy uzyskaną kwotę. Pomoże ona w podjęciu decyzji.

Nie ma ostatecznej decyzji co do miejsca, w którym upamiętnilibyśmy Łukasza. Na ten moment wchodzi kilka lokalizacji, choćby tor w Opatówku czy skwer przy hali na Kosynierów. Czekamy na podpowiedzi. Za pomoc będziemy wdzięczni.

Kiedy i gdzie można nabyć cegiełki

2-30.08. - biuro ogłoszeń „Wiadomości Wrzesińskich”, Września, ul. Harcerska 19

18.08. - mecz Płomień - Lider Swarzędz, Nekla, ul. Sportowa 2

24.08. - mecz Victoria - Victoria Ostrzeszów, Września, ul. Kosynierów

25.08. - Bieg Kazimierzowski, Pyzdry, ul. Rynek

25.08. - Dożynki Gminne, Kołaczkowo, Plac Reymonta

31.08. - Dożynki Gminne, Białe Piątkowo, boisko sportowe

31.08. i 1.09. - Memoriał Ryszarda Tuszyńskiego, Września, hala ul. Słowackiego

1.09. Bieg „Miłosław Biega”, Miłosław, stadion Orlika

Wwinfo profile thumb

Admin Serwisu

10:45 26-07-2019