Łokietek się w grobie przewraca!

Gizylbert, radny miejski z Pyzdr, był pierwszym znanym właścicielem i sołtysem Kołaczkowa.

Moim zdaniem 13:26 25-01-20190 6

Dostał wieś od księcia Władysława Łokietka za zasługi wojenne. Ten uświęcony związek obu miejscowości trwał 600 lat, do czasu gdy zaborcy wymyślili sztuczną granicę pod Borzykowem. Dzisiaj słusznie obie miejscowości łączy wspólny okręg wyborczy do Rady Powiatu Wrzesińskiego.

Po ostatnich wyborach Kołaczkowem znowu „rządzą” radni z Pyzdr: Wiesława Kowalska, Krzysztof Strużyński i Robert Balicki (w randze członka zarządu powiatu). Przez trzy miesiące nikt z tej trójki nie pojawił się w Kołaczkowie, by przywitać się i posłuchać o problemach wyborców, mimo że słane są zaproszenia (patrz s. 23 najnowszego wydania "WW").

Łokietek się w grobie przewraca! Zastanówcie się, gdzie i komu mieszkańcy gminy Kołaczkowo mają zgłaszać problemy z drogami? W ogóle w radzie powiatu trwa totalne rozprężenie. W styczniu nie odbędzie się ani jedna sesja, ani jedna komisja, a sute diety lecą: radny 1300 zł, członek zarządu 2500 zł. High life na koszt podatnika. Na koniec apel do wspomnianej trójcy: ogarnijcie się, bo od narzekań „kołaczkusów” na „pyzdroli” i „koziorzy” uszy już więdną.

Filip Biernat

dziennikarz „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:26 25-01-2019