Liwia Rybczyńska z Pietrzykowa pomaga z potrzeby serca

Liwia Rybczyńska została wybrana liderką wolontariatu w kategorii szkół podstawowych w konkursie ogłoszonym przez powiat wrzesiński. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań oraz idei bezpłatnej pracy na rzecz innych.

społeczeństwo 21:32 23-06-20191 0

Liwia jest uczennicą VII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie. Właśnie otrzymała promocję do klasy VIII z wyróżnieniem. Aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim, a od dwóch lat także w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Klub powstał z inicjatywy nauczycielek Katarzyny Bednarek i Sylwii Sobczak, które także wzięły udział w konkursie. W momencie utworzenia Szkolnego Klubu Wolontariatu uczennica bardzo zaangażowała się w jego pracę. Wykazywała się pomysłowością, kreatywnością, chętnie brała udział w organizowanych przedsięwzięciach.

- Zawsze chciałam pomagać, aby ktoś był dzięki mnie szczęśliwy. W pracę w wolontariacie poświęcam dużo czasu, bo uważam, że jeśli się coś robi to trzeba robić to na 100 proc. Lubię zwierzęta - może przez to, że mam ich tyle na co dzień - dlatego chętnie angażuję się w zbieraniu dla nich karmy - mówi Liwia.

Od lewej: Katarzyna Bednarek, Sylwia Sobczak i Liwia Rybczyńska

Uczennica zaangażowała się w następujące akcje m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, akcję pisania listów do chorych dzieci „Marzycielska Poczta”, zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska we Wrześni, zbiórkę słodyczy dla dzieci z Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie. Liwia wzięła także udział w akcji „Kartka dla Julki”, polegającej na stworzeniu kartek dla chorej na białaczkę dziewczynki z Pietrzykowa-Kolonii, poza tym pomagała w przygotowaniu paczek na Dzień Dziecka. Zaangażowała się w zbiórkę nakrętek dla chorych dzieci oraz „Dar serca dla misji”.

- W trakcie swojej działalności w Szkolnym Klubie Wolontariatu Liwia wykazała się ogromnym zaangażowaniem i zapałem do pracy. Zawsze sumienna i pracowita. Jej praca przynosi oczekiwane efekty. Daje się zauważyć, że praca wolontariusza sprawia Jej ogromną satysfakcję - mówi Katarzyna Bednarek.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wrzesińskiego, która odbyła się 14 czerwca Liwia oraz pozostałym Liderom Wolontariatu wręczone zostały nagrody przez starostę Dionizego Jaśniewicza. 

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

21:32 23-06-2019