List – Krzysztof Kokociński: powstaje Medytacyjna Grupa Wsparcia Września, zapraszam na spotkanie

Otwieram we Wrześni grupę non profit Medytacyjna Grupa Wsparcia-Września. Zapraszam 15 maja do WOK-u na pierwsze spotkanie.

Listy 11:30 02-05-20180 33

Grupa jest na Facebooku. Prowadzę jeszcze na Facebooku grupę Samopoznanie Rozwój Medytacja Radość. Praktykuję medytację i Zen koreański od dawna – według mistrza Zen Seung Sahn. Łączę ją z medytacją chrześcijańską - przede wszystkim według benedyktyna Jana Berezy, który w Lubiniu koło Poznania miał osobną salę do medytacji chrześcijańskiej oraz medytacji Zen. 

W Zen można być wyznawcą jakiejkolwiek religii, czy ateistą, agnostykiem i praktykować Zen – nie ma problemu.

Nie stwarzam podziałów na medytację taką czy inną. Medytacja jest uniwersalna, każdy to robi, częściej czy rzadziej, choć o tym nie myśli. Chciałbym, żeby grupa była poza podziałami religijnymi, systemowymi.

Zakładam, że będziemy uczyć się też relaksacji.

Co to wszystko nam da?

Otóż wiele. To nas wzmacnia psychofizycznie, duchowo. Poprawia siły witalne, kreatywność, daje czystość umysłu. Uczy jak przezwyciężać stresy, lęki, niepokoje, reguluje oddech, reguluje ciśnienie krwi, podnosi wydajność pracy, nastawia pozytywnie do życia.

Przy następnych spotkaniach będziemy mogli dzielić się problemami i rozwiązywać je.

Zapowiedzieli swój przyjazd moi znajomi:

Bogdan Oś – wizjoner procesów społecznych, psycholog, terapeuta, trener rozwoju osobistego, animator i badacz procesów społecznych, współtwórca i współwłaściciel Deep Power oraz Human Diamond – www.humandiamond.pl. Twórca i wieloletni prezes Stowarzyszenia Akademia Wspierania Rozwoju Człowieka. Pomysłodawca i twórca Genius Institute – www.geniusinstitute.pl.

Andrzej Czarnecki – od 1976 praktykuje Zen i niekonwencjonalne metody terapii w ośrodkach i klasztorach Zen w USA, Korei i Europie. Trenował sztuki walki Shim Gum Do, karate i koreańskie Aikido. Psychoterapeuta, poeta. Zajmuje się też ziołolecznictwem, masażem i najnowszymi technikami w psychoterapii. Ze znakomitymi efektami wykorzystywał Zen jako terapeuta. Na podstawie wieloletnich studiów i doświadczeń opracował unikalny zestaw ćwiczeń relaksacyjno-medytacyjnych, które w połączeniu z pokrewnymi metodami terapii zdrowotnej skutecznie oczyszczają i harmonizują energetykę ciała i umysłu, niwelują stres i napięcia wzmacniając koncentrację i przytomność umysłu. Techniki te poprawiają ogólną kondycję psychofizyczną.

Po sesji medytacji, fot. Krzysztof Kokociński

Zapraszam zainteresowanych.

Jako organizacja non profit musimy opłacić koszty własne. Wynajem sali w WOK, Andrzej Czarnecki prosi o zwrot za przejazd z Bydgoszczy, a Bogdan Oś z Bielska Białej prosi o zwrot za przejazd, kolację, nocleg i śniadanie.

Spotkanie odbędzie się 15 maja 2018 o godz.17:00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie uczestnictwa w sesji na adres – krzyszko1@wp.plwww.facebook.com/krzysztof.kokocinski

Krzysztof Kokociński

ps. redakcja „WW” nie jest organizatorem spotkania, a jedynie na prośbę Czytelnika publikuje jego list.

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

11:30 02-05-2018