Liliana Kucza dyrektorką Powiatowej Szkoły Muzycznej

Nazwisko dyrektorki Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia poznaliśmy 29 sierpnia. To Liliana Kucza.

oświata 16:51 04-09-20191 2

Co ciekawe, ponieważ w postępowaniu konkursowym nie udało się wyłonić dyrektora (konkurs unieważniono), Liliana Kucza została mianowana przez wskazanie zarządu powiatu. Kandydatura została przedstawiona do akceptacji organowi nadzoru pedagogicznego, czyli Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowa dyrektorka to absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wrześnianie znają ją jako założycielkę prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia „Allegro” we Wrześni. Liliana Kucza przez wiele lat ubiegała się o powstanie placówki powiatowej.

Nowa dyrektorka rozpoczęła pracę 1 września. 2 września natomiast rozpoczęły się zajęcia w szkole muzycznej. 

Przypomnijmy, że placówka mieści się przy ul. Wojska Polskiego 1, w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Pierwotnie miała znajdować się przy ul. Leśnej, w dawnym biurowcu SIWL-u – wraz z Zespołem Szkół Specjalnych i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, ale okazało się, że nowa lokalizacja zapewni szkole lepsze warunki. Placówka dysponuje tam sześcioma salami do nauki gry na instrumentach, pomieszczeniem do zajęć grupowych, pokojem nauczycielskim, świetlicą, szatnią i gabinetem dyrektorki.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

16:51 04-09-2019