Ligowe rozgrywki futsalowe prowadzone przez WTPN zakończone. Do rozegrania pozostał jeszcze tylko Puchar Ligi

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki futsalowe w ligach prowadzonych przez WTPN. W pierwszej lidze mistrzostwo wywalczyli gracze Capri Lucca, a w drugiej Techpaku.

piłka nożna 10:32 27-01-20200 0

Do całkowitego zakończenia tegorocznego sezonu futsalowego pozostało jeszcze tylko rozegranie Pucharu Ligi. W dniu 8 lutego odbędzie się faza eliminacyjna pucharu, a jego finał rozegrany zostanie w dniu 22 lutego. Po finale Pucharu Ligi odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu.

Przed ostatnią kolejką pierwszoligowych rozgrywek niewiadomą było tylko to, która z drużyn zajmie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Po bezpośredniej deklasacji LZS Białężyce/BOB Invest miejsce to przypadło w udziale graczom Ignasiak. Tabelę zamknęła drużyna LZS Białężyce/BOB Invest, która we wszystkich ligowych meczach nie potrafiła wywalczyć ani jednego punktu. 

W klasyfikacji najlepszych strzelców zwyciężył Oskar Pietrzak (Capri Lucca) z 23 trafieniami na koncie. Za nim uplasował się Artur Giżewski (Wooden Villa, 17 bramek) i Krzysztof Kozłowski (Master Sport, 15 bramek).

W drugiej lidze w miniony weekend rozegrano dwie kolejki spotkań. Przy porażce Miskant Centrum Ogrodnicze z DHL Września Techpak zwyciężając z Fundamentami tytuł mistrzowski zapewnił sobie już w sobotę. W niedzielnej kolejce ważyły się jeszcze losy drugiego i trzeciego miejsca. Ostatecznie wicemistrzostwo przypadło drużynie Miskant Centrum Ogrodnicze, a ostatnie miejsce na podium zajął zespół Psary Team. Tabelę zamknął zespół Letnia przygoda.eu, który w sobotnim pojedynku na osłodę wysoko pokonał plasującą się miejsce wyżej drużynę Malibu. Niedziela przyniosła dwa ciekawe wyniki w drugiej lidze. Miskant Centrum Ogrodnicze zremisował z ze znacznie niżej notowanym zespołem WKS, a Motoklinika pokonała Psary Team.

W klasyfikacji strzelców zwyciężył Mateusz Izydorek (Psary Team) z 24 bramkami na koncie przed Marcinem Iglewskim (Techpak, 22 gole) i Bartoszem Lisem (Psary Team, 19 goli).

I liga, kolejka XII

Ignasiak – LZS Białężyce/BOB Inwest 11:0

Capri Lucca – Izo-Expert 4:0

Wooden Villa – Marzenin 7:3

II liga, kolejka XXI

Miskant Centrum Ogrodnicze – DHL Września 0:1

Motoklinika – APP 6:2

Psary Team – Sigvaris S.A. 0:3

Techpak – Fundamenty 5:2

Malibu – Letniaprzygoda.eu 0:5

Kolejka XXII

Motoklinika – Psary Team 2:0

Miskant Centrum Ogrodnicze – WKS 1:1

Fundamenty – DHL Września 7:0

Malibu – APP 5:2

Techpak – Letniaprzygoda.eu 5:1

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

10:32 27-01-2020