Lider wypunktował wrześnian. Krispol przegrał piąty kolejny mecz

Swój setny mecz w I lidze w barwach Krispolu trener Marian Kardas przegrał w Jaworznie. Wejście w drugą setkę też nie przyniosło punktów. Pomarańczowi w sobotni wieczór polegli na własnym parkiecie z BBTS Bielsko-Biała 0:3.

siatkówka 19:02 07-11-20203 0

Początek inaugurującego seta był dla wrześnian całkiem udany. Po trzech kolejnych zdobytych piłkach pomarańczowi wygrywali 3:1. Niestety, prowadzenie stracili już przy 5:5 i – jak pokazał dalszy przebieg partii – nie zdołali już go odzyskać. W pierwszej części seta Marcin Krawiecki na skrzydle uruchamiał głównie Łukasza Kalinowskiego. Na 11 ataków całego zespołu nasz przyjmujący dostał siedem piłek. Wyrównana walka trwała do wyniku 16:17. Od tego momentu goście zdobyli pięć kolejnych piłek i było po secie.

W tym okresie pretensji nie można było mieć w zasadzie tylko do Mateusza Lindy, który grał na dobrej skuteczności w ataku (58 proc.), a na dodatek miał na koncie także największą liczbę (2) bloków.

Podobnie jak w Jaworznie, postawieni pod ścianą wrześnianie mocno weszli w set trzeci. Wygrali trzy pierwsze piłki, a prowadzenie rywalom oddali przy 12:13. Mimo skutecznej grze w ataku Kalinowskiego, goście powiększali przewagę. Trener Kardas próbował ratować wynik podwójną zmianą przy 13:16. Krispol złapał kontakt na 18:19, ale trzy kolejne punkty lidera rozgrywek przesądziły o wyniki seta i całego meczu.

Pomarańczowi lepiej przyjmowali w całym meczu od rywali. Co z tego, skoro po drugiej stronie siatki byli środkowi BBTS-u Wojciech Siek i Bartosz Cedzyński, którzy rozdali nam aż 11 bloków. Słabe spotkanie na siatce rozegrał Tomasz Pizuński. Nasz przyjmujący atakował z zaledwie 21-procentową skutecznością.

Krispol Września – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (20, 14, 22)

I set: 4:2, 6:8, 10:12, 14:16, 16:20, 20:25

II set: 3:4, 7:8, 9:12, 11:16, 12:20, 14:25

III set: 4:1, 8:5, 12:11, 13:16, 18:20, 22:25

Krispol: Krawiecki, Linda (15 pkt), Narowski (2), Brzóstowicz (8), Pizuński (4), Kalinowski (16) i Dzierżyński (libero) oraz de Oliveira, Herbich, Czyżowski, Rakowski (1), Leracz, Ligocki (libero)

19:02 07-11-2020