Lichocka o filmie braci Sekielskich: „Bardzo mocny dokument”

Joanna Lichocka, która jest kandydatką PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego po raz kolejny odwiedziła Wrześnię.

aktualności 12:50 13-05-20198 12

Posłanka rządzącej partii i członek Rady Mediów Narodowych spotkała się z dziennikarzami 13 maja w bierze poselsko-senatorskim przy ul. Staszica. Joanna Lichocka za pośrednictwem mediów apelowała do mieszkańców o wzięcie udziału w wyborach do europarlamentu.

– 26 maja obroń swoje prawo – mówiła posłanka, która przekonywała, że tylko kandydaci PiS gwarantują, że w Parlamencie Europejskim reprezentowane będą interesy Polaków. Przestrzegała, że zwycięstwo Koalicji Europejskiej oznaczać będzie wprowadzenie euro i wprowadzenie adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Podkreślała, że wybory są początkiem cyklu wyborczego, bo już jesienią będą wybory parlamentarne, a potem prezydenckie. Zdaniem posłanki te wybory zdecydują o tym, jak będzie wyglądała Polska. – Opozycja zlikwiduje program„Rodzina 500+”. Nie będzie też 13 emerytury – przestrzegała.

Posłanka Joanna Lichocka i senator Robert Gaweł

Posłanka na naszą prośbę odniosła się do głośnego w ostatnich dniach filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu". J. Lichocka powiedziała, że film obejrzała.

– Bardzo mocny dokument. Staramy się nie komentować powstania tego filmu, bo nie chcemy wchodzić w dyskusję nad nim. To jest bardzo mocny film. Zjawisko pedofilii musi być bezwzględnie karane. Chcemy podwyższeni kar za to przestępstwo nawet do 30 lat więzienia. Chcemy aby nie było ono karane karami w zawieszeniu. Chcemy aby to zjawisko było bezwzględnie zwalczane. Od początku kadencji twardo to robimy. Wprowadziliśmy ustawę o krajowym rejestrze pedofilów. Spotkało się to z natychmiastową krytyką opozycji. Wtedy politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej mówili, że jest to zagrożeniem dla wolności obywatelskich. Bez względu na to w jakim środowisku zdarzają się takie przypadki (pedofilii – przyp. red.) trzeba z nimi walczyć. To jest odrażające przestępstwo – mówiła posłanka.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

12:50 13-05-2019