Licealistki kontra mistrzynie. Kije pójdą w ruch

W najbliższą sobotę, 18 lipca, na Orliku SSP nr 1 przy Szkolnej dojdzie do pierwszego we Wrześni turnieju lacrosse. Na boisku zaprezentują się mistrzynie Polski Hussars Ladies Poznań, a na przeciwko nich staną licealistki z Witkowskiej.

inne dyscypliny 10:42 16-07-20200 0

Zawodniczkom uważnie przyglądać się będzie Marcin Basiński, trener kadry Polski kobiet. Udział w imprezie zapowiedziała rodowita wrześnianka Agnieszka Kosmala, jedna z najlepszych polskich lacrossistek.

O 11.00 wszystkie uczestniczki wybiegną na wspólny trening, a mecze rozpoczną się od 13.15. Oczywiście bramy obiektu będą otwarte dla kibiców.

Lacrosse, zwany też hokejem w powietrzu, jest jedną z najtrudniejszych pod względem techniki i taktyki dyscyplin sportowych. Celem gry jest umieszczenie małej piłki w bramce rywali za pomocą kija zaopatrzonego w specjalny koszyczek. Gra jest kontaktowa, a zawodniczki muszą posiadać ochronne gogle i ochraniacze na szczęki. Bramkarki wyposażone są w kaski z przyłbicą. Dyscyplina jest niezwykle popularna w USA i Kanadzie. W Polsce kobiety uprawiają ją od 10 lat. Lacrosse zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles (2028).

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

10:42 16-07-2020