Licealiści zatańczyli poloneza. Teraz inne tańce i zabawa do białego rana

Okres studniówkowy w pełni. Tym razem (2 lutego) tradycyjnego poloneza zatańczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni.

oświata 20:35 02-02-20190 2

Maturzyści ogólniaka bawią się w Pałacu na Opieszynie. Przed rozpoczęciem poloneza uczniowie odbierali oczywiście życzenia sukcesów na maturze i dobrej zabawy podczas balu.

- Jest to wyjątkowy dzień. Do egzaminu maturalnego zostało sto dni. Jesteście wyjątkowym rocznikiem, który swoją studniówkę i egzamin maturalny będzie zdawał w roku, w którym obchodzimy 100-lecie szkoły. W związku z tym moi drodzy, życzę wam, aby ta liczba sto pojawiła się wszędzie. Życzę wam abyście egzamin zdali w 100 proc. Dziś jednak wszystkie troski, wszystkie smutki odkładamy na bok. Życzę szampańskiej zabawy do białego rana - mówiła dyrektor Violetta Zdunowska.

Licealiści dziękowali zaś swoim wychowawcom i całej kadrze pedagogicznej za trzy lata nauki. W tym roku w szkole przy ul. Witkowskiej do egzaminu przystąpią uczniowie z pięciu klas. Ich wychowawcami są: Teresa Jabłońska (III a), Iwona Górska, Arleta Żebrowska (III c), Joanna Tabaczyńska (III d) i Maciej Baranowski (III e).

Ankieta

Zdałeś maturę – co dalej?

Pójdę na studia
Pójdę na studnia i do pracy
Od razu idę do pracy
Robię sobie przerwę od nauki
Wyjadę za granicę
Jeszcze nie wiem

Ankieta

Który przedmiot na maturze będzie dla Ciebie najtrudniejszy?

Język polski
Matematyka
Język obcy
Historia
Geografia
Inny

Ankieta

Czy „nowa matura” jest łatwiejsza od „starej”?

TAK
NIE

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

20:35 02-02-2019