Letnia kuźnia dobrej zabawy. Kolejny pomysł rodziców z Wszemborza

Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom z Wszemborza zorganizowało letnie półkolonie dla 45 dzieci z gminy Kołaczkowo i Miłosław. Przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem: „Letnia kuźnia dobrej zabawy”.

społeczeństwo 13:21 08-07-20190 0

Zajęcia odbywały się od 24 czerwca do 5 lipca. Celem półkolonii było połączenie edukacji z doskonaleniem własnych umiejętności, wpajaniem nawyku dbania o własne zdrowie, bezpieczeństwem i dobrą zabawą.

Dla ponad 40 dzieci przygotowano wiele naukowych i sportowych przygód oraz zorganizowano kilka wycieczek, m.in. do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Drogowego Skoda Auto Lab, Parku Trampolin Jump World i Sali Zabaw Dino Świat czy do Powiatowej Komendy Policji we Wrześni.

Uczestnicy świetnie bawili się w wodzie na Termach Maltańskich 
w Poznaniu i w Folwarku Konnym Hermanów. Odbyły się też warsztaty robienia mydełek i dziecięcy decoupage, a także zajęcia z kreatywnymi chrupkami oraz robotyka.

Każdego dnia nie brakowało zajęć sportowych i plastycznych oraz gier i zabaw integracyjnych. Zarówno pierwszy, jak i drugi turnus został podsumowany wymianą wspomnień oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków.

Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele z Przedszkola „Bajeczny Zakątek” i Społecznej Szkoły Podstawowej we Wszemborzu. Przedsięwzięcie współfinansował powiat wrzesiński.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

13:21 08-07-2019