Lepsza postawa Orlika niż wynik

Z przebiegu meczu z Pelikanem Niechanowo graczom Orlika należało się przynajmniej zdobycie jednego punktu. Rzeczywistość okazała się dla miłosławian bardzo bolesna.

piłka nożna 08:13 15-09-20201 0

Początek pojedynku z liderem z Niechanowa wskazywał na to, że piłkarze Orlika będą borykali się z wielkimi problemami. Goście znakomicie prezentowali się pod względem umiejętności i organizacji gry. Już w 7. min po zamieszaniu w polu karnym miłosławian jeden z graczy Pelikana zdobył gola dającego prowadzenie. Bardzo istotne wydarzenie dla dalszych losów meczu miało miejsce w 25. min. Wychodzący do sytuacji sam na sam z bramkarzem Łukasz Nowak został sfaulowany przez gracza Pelikana za co ukarany został czerwoną kartką. Od tego momentu gospodarze rozpoczęli grę w przewadze liczebnej. Do przerwy poczynania Orlika przypominały bicie głową w mur. Miłosławianie nie dali rady wypracować sobie żadnej stuprocentowej okazji strzeleckiej.

Na początku drugiej części gry miłosławianie mieli okazje do odwrócenia losów meczu. W 55. min po podaniu Mateusza Szuby piłkę do bramki Pelikana skierował Nowak. Pięć minut później miłosławianie mieli szansę bramkową, być może na wagę meczu. Niestety Radosławowi Szeferowi nie udało się z 7. metrów umieścić piłki w bramce Pelikana. W 80. min nadzieje gospodarzy na pokonanie lidera się rozwiały. Po błyskawicznej kontrze goście objęli prowadzenie 2:1. Trzy minuty później kolejna skuteczna kontra zapewniła już praktycznie przyjezdnym zwycięstwo. Czwartego gola zawodnicy Pelikana zdobyli w doliczonym czasie gry.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Trawiński (88. Majchrzak), Jerzykiewicz, Kaźmierczak, Szefer – Maryański (70. Muszkiet), Kolecki (75. Urbaniak), Grajek, Szuba, Szefer – Nowak

Klasa okręgowa, Orlik Miłosław – Pelikan Niechanowo 1:4 (0:1)

08:13 15-09-2020