Leonard Dopierała odwołany. Burmistrz odchudził też komisję alkoholową

Burmistrz Hubert Gruszczyński dokonał zmian w składzie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odwołał też jej wieloletniego przewodniczącego Leonarda Dopierałę.

samorząd 20:56 22-01-20190 5

Decyzja włodarza nie jest zaskoczeniem, bo zmiany zapowiadał już pod koniec ubiegłego roku. Na komisji wspólnej mówił też radnym, że nie podoba mu się to, że jeden z członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przyniósł do urzędu fakturę, która nie miała nic wspólnego z profilaktyką.

– Przejrzałem też inne faktury i aż włosy zjeżyły mi się na głowie, a nie mam ich tam wiele. Pieniądze ze sprzedaży alkoholu muszą iść bardziej na rzecz dzieci – podkreślił.

Daria Kaczmarek, przewodnicząca GKRPA

Nową przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych została urzędniczka Daria Kaczmarek. W pracy wspomagać ją będą: Hanna Spychała, Magdalena Spychała i Zenon Górny (wszyscy wymienieni byli dotychczas członkami GKRPA)

Z gminnej komisji odwołano następujące osoby: Leonarda Dopierałę (na zdjęciu głównym), ks. Jarosława Kulpińskiego, Marię Braciszewską,Kazimierza Jacewicza, Łukasza Michalaka i Marię Przybylską.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

20:56 22-01-2019