Lekarka chora na Covid-19 uspokaja pacjentów i upomina koronasceptyków

– Samopoczucia nie życzę żadnemu koronasceptykowi – przyznaje lekarz pediatra z Wrześni, która złapała koronawirusa.

aktualności 12:50 29-09-202011 0

Lekarka postanowiła poinformować swoich pacjentów o zakażeniu na zawodowym profilu na Facebooku. Ponieważ wpis był skierowany tylko do nich, nie będziemy tutaj podawać nazwiska autorki. Na jej prośbę wyłączyliśmy też możliwość komentowania tego artykułu.

Kobieta przyznała, że dla dobra pacjentów pracowała nieustannie od początku pandemii i zachorowała, mimo stosowania się do bardzo restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.

– Zawsze stosowałam strój ochronny, dezynfekowałam gabinet z częstością zakrawającą o obsesję i siedziałam w promieniach UV między kolejnymi pacjentami – wymienia pediatra. Autorka wpisu przyznaje też, że nie przechodzi choroby łagodnie.

– Samopoczucia nie życzę żadnemu koronasceptykowi. Nawet tym, którzy „walczyli” ze mną w drzwiach gabinetu, próbując wejść bez „kagańca na twarzy”, bo przecież „koronaświrusa” nie ma, a „plandemia” jest dla idiotów – cytuje lekarka, po czym zaznacza:

– Pacjenci, z którymi miałam kontakt są absolutnie bezpieczni! Mam nadzieję, że ten koszmar jak najszybciej się skończy i będę mogła wrócić do pracy. Mam też nadzieję, że nadal będziecie chcieli oddawać swoje pociechy pod moje skrzydła. Uważajcie na siebie! Niestety, jak widać, nawet przestrzegając procedur, nikt nie jest bezpieczny – kończy lekarka.

Dodajmy, że wg aktualnych danych sanepidu w powiecie jest obecnie 5 aktywnych przypadków Covid-19, w tym 3 osoby hospitalizowane. W sumie od początku pandemii zachorowało 47 mieszkańców powiatu, z czego 41 wyzdrowiało. Jedna osoba zmarła, był to 45-letni obywatel Ukrainy pracujący we Wrześni.

Zdjęcie poglądowe

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:50 29-09-2020