Łatwo, szybko i przyjemnie. Pomarańczowi ograli w Kielcach spadkowicza z PlusLigi

Nasi siatkarze nie zwalniają tempa. W roku 2019 nie stracili nawet seta. W sobotę swobodnie ograli Buskowiankę i zostali wiceliderem rozgrywek.

siatkówka 18:32 12-01-20190 12

Wrześnianie mieli dodatkowe powody, by w Kielcach pokazać dużą skuteczność. Wiedzieli już, że w razie wygranej „za trzy” wyprzedziliby Stal Nysa i wskoczyliby na drugie miejsce w ligowej tabeli. Buskowianka zaś koniecznie chciała zrewanżować się za mecz we Wrześni, w którym nie zdobyła nawet punktu, choć była tego niezwykle blisko. Zapachniało sporymi emocjami, ale takowych nie było. Wszystko za sprawą dobrej postawy naszych siatkarzy.

W pierwszym secie szybko objęliśmy prowadzenie, które jednak w żadnym momencie nie przekroczyło trzech punktów. Gospodarze dogonili nas na 18:18, remisowali jeszcze po dwóch kolejnych piłkach, ale na finiszu to ludzie Mariana Kardasa mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia.

W drugiej odsłonie od remisu 7:7 z kolejnych sześciu piłek wyciągnęliśmy pięć punktów. Przewaga po chwili urosła do pięciu oczek (17:12) i kielecki trener zmuszony był brać już drugi czas na żądanie. Efektów żadnych nie zanotował.

Trzecia partia przy prowadzeniu w setach 2:0 nigdy nie jest łatwa. Tej siatkarskiej prawdzie pomarańczowi zaprzeczyli już na początku, zdobywając pięć kolejnych piłek! Co prawda rywale szybko zmniejszyli straty (6:8), ale równie szybko wszystko wróciło no normy (7:12). Trzy meczowe punkty stały się faktem.

Bardzo dobre zawody rozegrał Filip Frankowski (67 proc. skuteczności ataku), dzielnie sekundowali mu pozostali siatkarze. Mateusz Zawalski zanotował 4 bloki, a zdecydowanie najwięcej punktów zdobywaliśmy w ustawieniu z Piotrem Lipińskim w pierwszej strefie.

I liga: Buskowianka Kielce – APP Krispol 0:3 (22, 18, 19)

I set: 2:4, 5:8, 10:12, 13:16, 19:20, 22:25

II set: 3:4, 7:8, 8:12, 12:16, 14:20, 18:25

III set: 0:4, 4:8, 7:12, 10:16, 13:20, 19:25

APP Krispol: Lipiński, Wierzbicki (15 pkt), Frankowski (13), Jóźwik (8), Narowski (5), Zawalski (10) i Kuś (libero) oraz Lorenc, Troczyński, Krysiak

18:32 12-01-20190 12