Kulminacja obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada to Święto Niepodległości. Data ta jest oczywiście orientacyjna, bowiem w różnych miejscowościach proces przejmowania przez Polaków władzy odbywał się w różnym czasie.

temat tygodnia 14:51 06-11-20180 2

Września na przykład została przejęta od Prusaków dopiero 28 grudnia 1918, ale nie oznacza to, iż Prusacy nagle zniknęli. Wielu mieszkało u nas nadal i to co najmniej do 1945. Tak, czy inaczej data 11 listopada utrwaliła się już w naszej pamięci jako ten moment, kiedy po 123 latach znowu zaczęliśmy być „u siebie”.

W piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich” postanowiliśmy zebrać najważniejsze wydarzenia w ostatnich stu latach na Ziemi Wrzesińskiej, a także przypomnieć najważniejsze osoby zasłużone dla naszej małej historii. Zebraliśmy też wszystkie wydarzenia jakie nas jeszcze czekają w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości w naszym powiecie. Chcemy również poznać Państwa opinie związane z dzisiejszym patriotyzmem i ewentualnymi obawami o utratę niepodległości. Dlatego prosimy o udział w naszych ankietach. W komentarzach prosimy odpowiedzieć na pytanie: czym patriotyzm jest dzisiaj? Czego Polska potrzebuje teraz najbardziej? Najciekawsze opinie opublikujemy również w gazecie.

Ankieta

Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?

Ankieta

Jakie państwo w tej chwili jest największym przyjacielem Polski?

Ankieta

Jakie państwo może zabrać nam niepodległość, kogo się obawiam?

 

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

14:51 06-11-2018