Które logo dla Miłosławia? Wyraź swoją opinię

Miłosław oprócz herbu będzie mieć swój logotyp. Urzędnicy podali pod dyskusję trzy propozycje. „Bardzo prosimy o komentarze - i te dobre i krytyczne” – apelują.

samorząd 21:47 10-03-201917 25

Pierwsza propozycja logotypu posiada symbol baszty umieszczonej w herbie miasta, może kojarzyć się także z bramami wjazdowymi. Drugi symbol ma wpisaną liczbę 700. Nawiązuje to do ponad 700-letniej historii miasta i symbolizuje długowieczność Miłosławia.

Propozycja nr 1

Drugi logotyp jest oparty na podstawie charakterystycznej rozetki znajdującej się m.in. na przykościelnej dzwonnicy. Odwołuje się do wielu historycznych budowli w Miłosławiu, których twórcą był Seweryn Mielżyński. Ta rozeta to jego znak rozpoznawczy, dlatego logotyp mocno wpisuje się w historię miasto. Dodatkowo kształt może kojarzyć się z zachodzącym słońcem, płatkami kwiatów czy folklorem.

Propozycja nr 2

Trzeci logotyp jest oparty na sercu wpisanym w literę M. Ma on na celu wzbudzenie pozytywnych skojarzeń jak ciepło, miłość czy bezpieczeństwo. Zabarwienie litery M może ulegać zmianom, można w niej także umieszczać fotografie, dzięki czemu znak może być elementem promocyjnym konkretnych wydarzeń.

Propozycja nr 3

Urzędnicy na opinie czekają TUTAJ. Dla najbardziej aktywnych przewidziane są gadżety z nowym logotypem Miłosławia.

Ankieta

Który logotyp Ci się najbardziej podoba?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

21:47 10-03-2019